Dlouhověké trvalky - květiny, které na vaší zahradě vydrží mnoho let

Dlouhověké trvalky - květiny, které na vaší zahradě vydrží mnoho let

Pokud chcete na zahradě krásné rostliny, o které se nebudete muset příliš starat, vyberte si některou z následujících trvalek. Jsou nenáročné, odolné, bezproblémové. Jsou poměrně odolné proti vymrzání, nevyžadují častou zálivku, jsou schopny růst v širokém spektru půdních a světelných podmínek, snadno se množí a jsou dlouhověké. Jsou dokonce tak dlouhověké, že svého pěstitele a ochránce často přežijí. Nacházíme je i ve starých, zanedbaných a po mnoho let neudržovaných zahradách.

více

Zahrada v zimě

Zahrada v ziměMohlo by se zdát, že v zimě ulehne zahrada k zimnímu spánku a my můžeme do jara v klidu relaxovat. Ve spoustě případů to tak je, ale pokud máte zahradu větší a pěstujete vše, od okrasných květin a užitkové zeleniny až k ovocným stromům a živému plotu, musíte se smířit s tím, že i v zimě nebudete moci zahálet. Zahrada v lednu potřebuje vaši péči stejně jako v květnu.
celý článek komentářů (0)

Krmítko pro ptáky

Krmítko pro ptákyZima se blíží, zahradu jste již zazimovali, avšak příjemné počasí několika posledních dnů vás do ní neustále láká. Koukáte ven a říkáte si, co jí tak schází, co byste ještě mohli udělat. Zadívejte se pořádně a uvidíte obyvatele, kteří zimu snášejí hůře než my a budou rádi za každou pomoc – ptáci. Krmítko pro ptáky dodá vaší zahradě šmrnc a ještě se tím odměníte ptáčkům, kteří vás během sezóny zbavují škůdců.
celý článek komentářů (0)

Poinsetie neboli vánoční hvězda

Poinsetie neboli vánoční hvězdaS obdobím Vánoc je spojena velká spousta symbolů. Některé mají tisíciletou tradici, jiné k nám přišly později. Takovým příkladem není jen kýčovitý Santa Clause z USA, ale také poinsetie neboli vánoční hvězda, která pochází z Mexika. Ve své domovině – tedy ve Střední Americe – dorůstá vánoční hvězda velikosti keře nebo menšího stromu. U nás se prodává hlavně v období adventu, kdy jsou její listy nejkrásněji zbarvené. Lze ji však pěstovat i během roku.
celý článek komentářů (0)

Zasaďte cibuloviny ještě teď

Zasaďte cibuloviny ještě teďPráce na zahrádce pro tento rok pomalu končí. Ovoce je již sklizeno, půda zryta, listí shrabáno. Pokud jste tak neučinili již koncem léta nebo začátkem podzimu, máte nyní v listopadu poslední možnost zasadit cibuloviny, pokud chcete, aby vám na jaře s prvními i pozdějšími slunečními paprsky vykvetly sněženky, bledule, krokusy, narcisy či tulipány.
celý článek komentářů (0)

Zahradní domky

Zahradní domkyVlastnit zahradu znamená nejen užívat si kousku přírody i v betonovém městě, ale také nutnost starat se o ni a opečovávat ji. Proto často stojíme před otázkou, kam uklízet potřebné náčiní či jak strávit na zahradě delší čas, aniž bychom se museli vracet večer domů. Řešením jsou zahradní domky.
celý článek komentářů (0)

Chryzantéma - podzimní pýcha zahrady

Chryzantéma - podzimní pýcha zahrady

Stejně jako jsou chryzantémy neodmyslitelně spjaty s podzimem, patří také do našich zahrádek. Chryzantéma je oblíbenou dekorací během dušiček, ovšem skrývá v sobě mnohem větší potenciál. Věděli jste například, že tato drobná květinka má přezdívku „listopadka“?  Dejte chryzantémám šanci zútulnit váš domov a zkuste s jejich pomocí vkusně zpříjemnit jeho interiéry.

celý článek komentářů (0)

Živý plot

Živý plotTak jako si pejsci značí svoje teritorium vlastní močí, značí si lidé to svoje pomocí plotů. Nejčastěji se ploty vyrábějí ze dřeva nebo kovu. Zcela specifickým způsobem je vytváření oplocení pomocí rostlin. Takzvaný živý plot, jako ho známe ze zámeckých zahrad, si můžeme snadno vypěstovat i kolem vlastního rodinného domku.
celý článek komentářů (0)

Jak na bylinky

Jak na bylinkyPěstování rostlin již odedávna patří ke každému obydlí. Ne vždy a všichni ale mají dostatek času a schopností o rostliny pečovat. Alternativou k pěstění okrasných květin jsou bylinky. Bylinky příjemně ozdobí a provoní každou zahrádku. Navíc pro zahrádkáře začátečníky představují nejideálnější oblast pro první pokusy. Bylinky jsou nenáročné na údržbu a poměrně hodně odolné vůči okolnímu prostředí. Navíc se pyšní krásnými barvami, zejména mnoha odstíny zelené, a výraznou aromatickou vůní.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.