Dlouhověké trvalky - květiny, které na vaší zahradě vydrží mnoho let

Dlouhověké trvalky - květiny, které na vaší zahradě vydrží mnoho let

Pokud chcete na zahradě krásné rostliny, o které se nebudete muset příliš starat, vyberte si některou z následujících trvalek. Jsou nenáročné, odolné, bezproblémové. Jsou poměrně odolné proti vymrzání, nevyžadují častou zálivku, jsou schopny růst v širokém spektru půdních a světelných podmínek, snadno se množí a jsou dlouhověké. Jsou dokonce tak dlouhověké, že svého pěstitele a ochránce často přežijí. Nacházíme je i ve starých, zanedbaných a po mnoho let neudržovaných zahradách.

více

Zasaďte si topinambury

Zasaďte si topinambury
Zahrádky jsou jako stvořené k pěstování domácí zeleniny a ovoce. Nejenže jsou domácí produkty zdravější a chutnější než jejich kupované ekvivalenty, navíc neobsahují tolik zavrhovaná "éčka" a konzervační látky. Pro někoho navíc může být okopávání záhonku příjemnou relaxací po pracovním týdnu stráveném za stolem u počítače. Vaše záhonky mohou taktéž plnit i estetickou funkci, vždyť co je krásnějšího než jarní kvetoucí zahrada? A co pro vás máme tentokrát za tip? Slyšeli jste někdy o topinamburech?
celý článek komentářů (9)

Cesty a cestičky

Cesty a cestičkyPatříte k těm šťastlivcům, kteří vlastní velkou zahradu? Ať už plánujete rekonstrukci již vytvořené zahrady nebo máte k dispozici "nepopsaný" kus půdy, je vždy nejlepší začít od navrhování zpevněných ploch, které slouží k pohybu v okolí domu a v zahradě. Nejprve si musíme uvědomit, k jakému účelu bude cesta sloužit a kudy povede. Tím dáme zahradě základní ráz. Jestli bude její plocha souvislá nebo rozptýlená zase určí množství zeleně, která poroste okolo. Nezapomínejme také, že se snažíme vytvořit harmonické prostředí, proto by měly komunikační tahy pouze doplňovat zeleň, která je hlavním aspektem celé zahrady. Toho dosáhneme správným výběrem materiálu.
celý článek komentářů (1)

Ginko biloba

Ginko bilobaGinko biloba. Fanoušci Jaroslava Foglara jistě vědí, o čem je řeč, zbytek z nás si nejspíš představí léčiva. Pravda ale je, že se jedná o velmi starý opadavý strom s českým názvem jinan dvoulaločný. Je asi nejstarší rostlinou na naší planetě a pamatuje i dinosaury. Tuto dvoudomou rostlinu řadíme mezi jehličnany. Pokud je právě strom, co vám ještě chybí v zahradě, neváhejte a vysaďte si ginko bilobu. Během svého dlouhého vývoje dosáhl výborných vlastností a navíc má krásně tvarované a zbarvené listy.
celý článek komentářů (0)

Lekníny

Lekníny

Pořídili jste si do vaší nové zahrady jezírko? Zdá se vám prázdné a chtěli byste si ho něčím vyzdobit? Klasickým krásným doplňkem jsou lekníny. Tyto vodní rostliny se hodí jak do uměle vytvořeného, tak do přírodního prostředí. Listoví je stejně zajímavé jako květy. Působí příjemně svěží zelenou barvou. Samotné listy se liší velikostí a hrají hlavní roli při snižování výskytu vodních řas. Musíme dát pozor, abychom jezírko nepřeplnili a nechali tak možnost vodní hladině, aby nás okouzlovala svou nádhernou lehkostí.

celý článek komentářů (0)

Tvorba zahrady

Tvorba zahrady

Většina z nás touží po krásné zahradě okolo domu. Pokud takový dům vlastníme, tak nám již nic nebrání v uskutečnění našeho snu. Umění vytvořit zahradu se učí na vysokých školách, ale při troše vynalézavosti to zvládne každý z nás. Jediným způsobem, jak vytvořit pěknou zahradu, je zkusit to. Rostliny můžete kdykoli vytrhnout nebo přesadit, takže je malá šance, že něco zkazíte. Zahradničení je v podstatě umění a jako v každém umění i zde existují jistá pravidla, ale vždy převládá osobní vkus. Seznamme se tedy alespoň s několika základními body, kterých se držet při kompozici zahrady a kombinování rostlin.

celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.