Zažijte jedinečnou atmosféru dnů a nocí v Petrohradu

13.7.2017 | autor: Redakce PŽ

Petrohrad je druhým největším městem Ruska a zároveň významným kulturním a obchodním centrem. Vzhledem k tomu, že se rozkládá na čtyřiceti ostrovech a najdete v něm přes 300 mostů, se mu také často říká Benátky severu. Objevíte toho tady ale mnohem více než v Benátkách.

Petrohrad poznávací zájezd je skvělou volbou pro každého, koho už nudí „obyčejná“ střední a jižní Evropa. Na severovýchodě zažijete velmi specifickou kulturu a můžete se spolehnout, že tam téměř nic nebude fungovat tak, jak jste zvyklí z České republiky.

Petrohradské léto stojí za to

Nejvhodnějším obdobím k návštěvě tohoto ruského města je bezpochyby léto. V současnou dobu se místní teploty pohybují zhruba od 20 do 25 °C, což jsou ideální hodnoty pro celodenní turistické výlety po městě. Turisty se to v Petrohradě hemží zhruba od 11. června, kdy začínají známé bílé noci, při nichž slunce téměř nezapadá, až do konce léta. Na kvetoucí parky vedle velkolepých paláců je nádherný pohled.

Petrohradu se žádné jiné evropské město nevyrovná

Stejně jako má Londýn Big Ben, Vídeň své notoricky známé vídeňské kolo a Paříž Eiffelovu věž, Petrohrad má katedrálu sv. Petra a Pavla a také muzeum Ermitáž. Vynechat byste neměli ani procházku historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO, prohlídku křižníku Aurora, který tak neslavně ovlivnil dějiny, nebo projížďku lodí po řece Něvě. Extravaganci a bohatství ruských carů objevíte rovněž v Kateřinském paláci a Petrodvorci, který bývá nazýván ruským Versailles. Zdejší fontány vás určitě dostanou.

Celý výlet je náročnější než dovolené v naší části Evropy

Jak již bylo řečeno, při cestě do Ruska se musíte připravit na to, že bude všechno trochu jinak. Začíná se už vyřizováním povolení, abyste do země vůbec mohli vyjet, a přestože je ruština také slovanský jazyk, nespoléhejte na své oprášené znalosti ze základní školy. Vydejte se raději s cestovkou, budete v bezpečí. CK Redok Travel má v nabídce atraktivní zájezdy, v rámci nichž poznáte celé Pobaltí, nebo procestujete vlakem Rusko až do Pekingu. Zážitky z takových cest vydrží na celý život.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.