Fotopast chytí škodnou při činu

Fotopast chytí škodnou při činu

Příběhů o tom, jak lidé dlouho pátrali, než zjistili, co se v noci děje na jejich pozemku a s jejich majetkem, je poměrně dost. Jeden z mých oblíbených je o jednom včelaři, který měl úly rozmístěné na okraji lesa. Když se mu několikrát po sobě stalo, že medové plasty zmizely, rozhodl se držet dozor nad svými včelami fotopastí. Zprvu se nic nedělo, až jedné noci byl při činu vyfocen medvěd. Vybíral úly jako svou ledničku. Fakt je ten, že nejen v přírodě se děje mnoho zajímavých věcí, když spíme.

více

Čivava je malý ale vynikající hlídač

Čivava je malý ale vynikající hlídač

Tento malý pejsek není jen módní doplněk ale hlavně oddaný a věrný společník, je velmi inteligentní a nebojácný. I přes svojí velikost je i dobrý hlídač.

celý článek komentářů (1)

Péče o pejsky v létě o prázdninách

Péče o pejsky v létě o prázdninách

O své čtyřnohé miláčky se musíte starat po celý rok, v létě to však platí dvojnásob. Aby byli vaši mazlíčci spokojení, věnujte jim proto následnou péči.

celý článek komentářů (0)

Budeme mít morčátko

Budeme mít morčátko

Morčata jsou velmi roztomilá, hodná a poměrně nenáročná zvířátka, která je možná i vzít sebou na cesty. Přeci jen potřebují určitou péči, která by jim měla být pravidelně dopřávaná.

celý článek komentářů (0)

Pejskařské omyly: „sáňkování“ a anální žlázy

Pejskařské omyly: „sáňkování“ a anální žlázy

„Slečno, měl váš pes někdy vyčištěné anální žlázy?“ zaskočil mě mladík pozorující mého psa, který zrovna pilně „sáňkoval“ po trávě. Zvláštní otázka, většinou pro „kontaktáž“ slečny postačí obligátní dotaz na to, kolik je hodin, říkala jsem si a nedůvěřivě jsem opáčila: „Vy jste snad veterinář?“ Mladík sice veterinář nebyl, ale s análními žlázami měl pravdu a jsem vděčná, že neprošel lhostejně kolem.

celý článek komentářů (0)

Se šarmem šeltie. Shetlandský ovčák (ne)kritickýma očima chovatelky

Se šarmem šeltie. Shetlandský ovčák (ne)kritickýma očima chovatelky

"Jéé, malá Lassie!" - Tak takové spontánní výkřiky jsou součástí mého života od doby, co jsem si pořídila psa. Není to, zdá se, ledajaký pes, je to šeltie neboli shetlandský ovčák - nepejskaři, které potkávám, též nazývaný "krásné štěňátko gólie", "malá liška" či "nádherný voříšek". Je to pes, který kudy chodí, všude okouzluje a šíří slávu svého plemene, ne neznámého, ale ne zase příliš hojného v našich luzích, hájích - a městských džunglích.

celý článek komentářů (1)

Plast kam se podíváš. Jak přispět k ozdravení Země?

Plast kam se podíváš. Jak přispět k ozdravení Země?Plast. Ať se podíváme kamkoliv, je všude. Hmota, která je tvárná, lehká, odolná, nahrazuje přírodní materiály. Zdánlivě samá pozitiva. Jenže zjevně nám přerůstá přes hlavu. Hromady plastu rostou v našich bytech, následně pak na skládkách. Přibývá zplodin v ovzduší z výroby a recyklace plastu. Jak „voní" tavení plastu si můžete vyzkoušet sami: Položte igelitovou tašku mezi pláty z pečícího papíru. Vše chvíli přejíždějte žehličkou nastavenou na stupeň „bavlna". Doporučuji pracovat u otevřeného okna.
celý článek komentářů (4)

Proklatí páníčci? Pět protivných pejskařských prohřešků proti pořádku

Proklatí páníčci? Pět protivných pejskařských prohřešků proti pořádkuJsou protivnější psi, nebo jejich páníčci? Krátce poté, co jsem si pořídila psa, narazila jsem na internetu na bouřlivé diskuze na téma: pes a jeho pán - zkáza vyspělé městské civilizace. Pejskaři v nich byli popisováni jako šílení fanatici, pro něž božstvo, v které bezmezně věří, představuje jejich protivný čtyřnožec, nevychovaný, neposlušný, nečistotný, neestetický, jedním slovem nemožný. Nechci tuto tezi vyvracet a přesvědčovat čtenáře o tom, jak skvělí psi jsou. Dnes a denně pozoruji ostatní pejskaře, co dělají či nedělají, sebe nevyjímaje, a chtěla bych popsat pár skutečných pejskařských prohřešků.
celý článek komentářů (1)

Tajemství drahých kamenů. Mají drahokamy léčivé schopnosti, nebo je to mýtus?

Tajemství drahých kamenů. Mají drahokamy léčivé schopnosti, nebo je to mýtus?Drahé kameny provázejí člověka od nepaměti, již v dávných dobách jim lidé přisuzovali čarovnou moc. Ať už šlo třeba o sugesci, věřili, že mají kladný vliv na jejich zdraví, štěstí, osud, tedy na celý jejich život. Proto byl tak velký zájem o různé vzácné kameny, které zdobily snad každého. V nošení drahých kamenů se skrývala nejen touha po kráse, ale také přání pozitivně ovlivnit svůj osud.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.