Český systém třídění odpadů je jeden nejúspěšnějších v Evropě

Český systém třídění odpadů je jeden nejúspěšnějších v Evropě

Třídění odpadů je již pro 72 % obyvatel ČR běžnou součástí jejich života. Průměrná česká rodina, ve které se odpady třídí, za rok naplní čtyři barevné kontejnery papírem, sklem, plasty a nápojovými kartony. Vytříděný odpad na obyvatele z 12 kg v roce 2000 narostl na celých 40 kg v roce 2014. „Díky zlepšování podmínek pro třídění, aktivní spoluprací s 6.073 obcemi v České republice a všem podpůrným vzdělávacím aktivitám, které EKO-KOM realizuje, naši občané třídí třikrát více, než když jsme před 14ti lety začínali,“komentuje příznivé výsledky třídění odpadů generální ředitel společnosti EKO-KOM a.s., Zbyněk Kozel.

více

Podzimní sklizeň muziky na Sázavafestu v Praze

Letošní 6. ročník Podzimního Sázavafestu se uskuteční 13. listopadu v Kulturním Centru Vltavská a kdo dorazí, bude moci „ochutnat" ty nejvyšlechtěnější tóny různých hudebních odrůd od funkypopu, přes kytarovky až po prosluněné ska. Tak vypadá letošní úroda, která začíná od 16 hodin.
celý článek komentářů (0)

Psí a kočičí hrdinové roku 2010 České republiky dostali ocenění!

Titul Můj hrdina získala v kategorii Psi fenka labradora Delinka, která se ujala nalezených vyčerpaných štěňátek a vychovala je. V kategorii Kočky získala titul kočka Ladynka. Ta vzbudila uprostřed noci své majitele, když začal hořet jejich dům od špatné elektroinstalace. V kategorii Profesionálové pak excelovala fenka Lara, která je asistenčním psem postiženého Mirečka.
celý článek komentářů (0)

V Krušovicích oživili tradici chmelových brigád

Královský pivovar Krušovice ve spolupráci s krušovickými restauracemi umožnil svým příznivcům návrat do časů nedávno minulých a pozval je na autentickou chmelovou brigádu. Na své období „starců na chmelu" vzpomíná řada milovníků piva s láskou, a proto si tuto zkušenost rádi připomněli. Díky Královskému pivovaru Krušovice měli účastníci akce v průběhu letošního srpna a září možnost účastnit se nefalšované chmelové brigády a pomáhat se sběrem chmelového zlata.
celý článek komentářů (0)

V krušovické pivovarské kapli zazní komorní hudba

Královský pivovar Krušovice není pouze místem, kde se vaří zlatavý pivní mok. Součástí areálu pivovaru je také nedávno zrekonstruovaná pivovarská kaple, která slouží jako místo pro kulturní události a společenská setkání. Krušovický pivovar je navíc jediným v České republice, který se honosí funkční a vysvěcenou kaplí přímo uvnitř areálu. A právě zde proběhne připravovaný koncert varhaní a komorní hudby, který se uskuteční v sobotu, 9. října od 16,00 hodin. Zahraje kapela Piatti Ansamble.
celý článek komentářů (0)

MTV letos poprvé předá cenu pro nejlepšího česko-slovenského umělce

Pětice nominovaných interpretů na cenu MTV BEST CZECH/SLOVAK ACT bude odtajněna v pondělí 20. září, kdy startuje hlasování na internetových stránkách ema.mtv.cz. Vítěz bude vyhlášen na koncertním večeru 14. října v pražském klubu SaSaZu.
celý článek komentářů (0)

Mezinárodní den zvířat je na spadnutí

Čtvrtého října nezapomeňte popřát svému domácímu mazlíčkovi. Vaše kočka, pes, křeček nebo želva totiž slaví Mezinárodní den zvířat!
celý článek komentářů (0)

Tváří Jarního GALA pro Struny podzimu 2011 bude jazzová diva Dee Dee Bridgewater

Jazzová diva Dee Dee Bridgewater bude hvězdou druhého ročníku Jarního GALA pro Struny podzimu. Donátorský galavečer naváže na loňskou úspěšnou premiéru, kdy ve prospěch festivalu vystoupil v pražském Obecním domě legendární Bobby McFerrin.  Držitelka dvou cen Grammy a brodwayského ocenění Tony, charismatická zpěvačka mnoha hudebních tváří Dee Dee Bridgewater, vystoupí se speciálně sestaveným programem a hosty pro tuto příležitost. 
celý článek komentářů (0)

Virtuozní klezmer v podání tria Davida Orlowského na festivalu Struny podzimu dvakrát rozezní Španělskou synagogu

Mladí, talentovaní, kritikou vyzdvihovaní a publikem milovaní muzikanti z ansámblu David Orlowsky Trio vyprodávají koncertní sály doma i v zahraničí. Klarinetista David Orlowsky, kontrabasista Florian Dohrmann a kytarista Jens-Uwe Popp se ve čtvrtek 7. října představí v rámci mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu také českému publiku. Vzhledem k mimořádnému zájmu o koncert jednoho z nejvýraznějších klarinetistů současné generace vystoupí hudebníci v Praze hned dvakrát - poprvé v 19.30 a následně ve 22 hodin.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.