Rady při výběru půjčky přes internet

22.2.2016 | autor: Redakce PŽ

Vybrat si půjčku na internetu nemusí být nic složitého. Dnes se setkáme s tak bohatou nabídkou, že mnohdy ani nevíme, z čeho vybírat. Pokud je to i vaše situace, určitě se vám bude hodit našich pět rad, které souvisí s tím, jak půjčkyna internetu vybrat. Důležité je najít jenom to správné srovnání, u kterého budeme mít vše přehledně seřazeno a tak budete moci postupovat podle našich tipů jednoduše a rychle.

1)    Vyberte si správný typ půjčky

Různých úvěrů dnes existuje více než dost a ne vždy je jednoduché z nich vybrat ten, který bude pro naše potřeby skutečně tím pravým. V tomto směru platí, že bychom měli vybírat vždy správný typ, s ohledem na naše možnosti. Mezi hlavní varianty se řadí:

·         Mikropůjčky

·         Účelové a neúčelové úvěry

·         Klasické a americké hypotéky

Zatímco první varianta je spojena s řešením krátkodobých problémů a druhá s investicemi do naší nemovitosti či auta, třetí varianta už se může dotýkat třeba stavby, velké rekonstrukce, nebo také koupě nemovitosti.

2)    Hleďte na výši úrokových sazeb

Ano, i ty jsou velmi důležité, jelikož nám jasně říkají, jak moc bude úvěr výhodný, nebo nevýhodný. Kromě úroku hleďte také na RPSN, který zahrnuje jak samotnou úrokovou sazbu, tak i další poplatky, jako může být vedení úvěrového účtu, nebo pojištění. Ne vždy ale RPSN vychází přesně a objektivně. Příkladem jsou SMS půjčky, které si bereme zhruba na měsíc. U nich je lepší používat spíše selský rozum. Ty nejlepší mohou nabídnout buď možnost půjčky zdarma, nebo poplatek 33 Kč z každé půjčené tisícikoruny.

3)    Nenechte se zlákat příliš pozitivním přístupem

Bohatý výběr doslova libovolných částek, možnost získat půjčku bez ručení i ručitele, stejně jako bez potvrzení příjmů a nahlížení do registrů. To vše může být znakem podvodného jednání, nebo může být daná půjčka spojena s velmi vysokými úroky. V obou případech proto doporučujeme, abyste jednali obezřetně a dávali si pozor na to, u koho si půjčujete. Prověřené společnosti s tradicí a historií mají obvykle svou nabídku jasně specifikovanou, nehledě na vysokou transparentnost.

4)    Zjistěte si, na co lze peníze využít

Když si berete neúčelovou půjčku, je to jedno. Na druhou stranu tyto půjčky jsou dražší a tak mnozí hledají raději půjčky účelové. U nich je však dobré si zjistit, zda můžete peníze využít na to, co si chcete koupit. Pokud ne, můžete mít problémy s tím, že nesplníte předepsanou smlouvu, což logicky povede k sankcím – ty mohou být spojeny s vyšším úrokem, ale třeba i pokutami.

5)    Nezadlužujte se zbytečně

Pozor také na přílišné zadlužování, jelikož i to je problém. Dnes jsou půjčky velmi dostupné, což potvrzuje třeba rychlá půjčka před výplatou, která je k dispozici za pár minut, každému. Na řešení krátkodobých problémů však nemusí být nutně špatným řešením. Důležité je ujasnit si, zda peníze opravdu potřebujete a pokud ano, zda je dokážete také vrátit.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.