Jak efektivně na výcvik psa?

2.5.2016 | autor: Redakce PŽ

Jak efektivně na výcvik psa?

Psi jsou povahově rozmanití. Zatímco jeden se naučí základní povely během několika dní a poslouchá na slovo, druhý na povely nereaguje a dělá si vše podle svého. Nad takovým psem netřeba lámat hůl. Stačí jeden doplněk a promyšlený výcvik a i ten nejneposlušnější pes bude poslouchat na slovo! Jak na to?

Pes potřebuje impulz

Psi dokáží být tvrdohlavá zvířata. Vždy je třeba myslet na to, že pes se chová pouze tak, jak ho to naučil jeho pán. Agresivitu i další nežádoucí chování lze u každého psa mírnit a současně ho naučit, aby plnil všechny základní povely, jako je: Sedni, lehni, čekej k noze a další. Psi se učí nejlépe, když k určitému chování dostávají vždy stejný impulz. Dříve nebo později si zafixují žádoucí vzorec chování a budou ho plnit.

Obojek je dobrá volba

K účinným pomocníkům při tréninku psa patří speciální výcvikové obojky, které vydávají 3 typy impulzů. Jedná se o impulz v podobě zvuku, vibrace nebo elektrostatický impulz. Impulzy nejsou pro psy v žádném případě nebezpečné. Jsou tak silné, aby si pes uvědomil, že jeho jednání není žádoucí. Navíc impulzy chodí za sebou. To znamená, že je pes nejdříve upozorněn zvukem, poté vibrací a nakonec přichází elektrostatický impulz. Díky tomu se psi učí mnohem rychleji a na konci výcviku už není třeba obojek používat. U moderních obojků snadno navolíte intenzitu impulzů.

Žádoucí funkce

Mezi velmi oblíbené výcvikové obojky patří model Petrainer PET998D, u kterého lze elektrostatické impulzy regulovat až ve 100 úrovních. Pokud se rozhodnete pro koupi výcvikového obojku, dejte si pozor na jeho kvalitu. Příliš levné obojky nejsou spolehlivé a mohly by psa trápit. V současné době koupíte i obojky, které mají dosah až 300 m, jsou voděodolné a mají pohybový senzor, který v případě, že je pes v klidu (leží nebo spí), přepne obojek do standby módu a tím šetří baterii. Výcvikové obojky doporučují i zkušení chovatelé psů. Kde je koupit? Podívejte se na nabídku elektronickeobojkypropsy.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.