Jak na chřipku?

27.12.2009 | autor:

Jak na chřipku?

Chřipková epidemie, která v posledních měsících klátí Evropu, dorazila koncem listopadu také do České republiky. Školy a gymnázia mají chřipkové prázdniny, imunita je diskutovaným tématem číslo jedna. Nebývale silná chřipková epidemie je navíc podtržena strachem z takzvané prasečí chřipky. Stejně jako stovky dalších českých rodin marně bádáte po informacích, jak sebe a své děti chránit před virovými onemocněními. Jak na chřipku?

Prevence proti chřipce

O prevenci proti chřipce toho již bylo napsáno vcelku hodně. Nezbývá tedy, než se odbornými (i babskými) radami řídit. Odměnou vám bude silnější imunita, která bude schopná s případným chřipkovým virem efektivněji bojovat. Pokud chcete dát svůj zdravotní stav takzvaně „do kupy“, vyhýbejte se stresu, dostatečně spěte, jezte zdravě a v menších porcích a sem tam se hýbejte, nejlépe na čerstvém vzduchu.

Imunitě pomáhá také otužování. Vyzkoušejte střídavou sprchu teplou a studenou vodou, choďte na procházky, do sauny nebo na masáže. Co naopak škodí? Přemíra alkoholu, shon, nedostatečný pitný a spánkový režim, kouření a nedostatečné oblečení do minusových venkovních teplot.

Chřipka a nachlazení – co dělat?

Pokud vás chřipková epidemie zastihne nepřipravené, snažte se ihned s onemocněním bojovat. Jak? Klidovým režimem v posteli, šípkovým nebo lipovým čajem s medem a citronem, odvarem ze zázvoru, dostatečným pitným a spacím režimem, zeleninou, česnekem a jinými antioxidanty. Trpíte-li vysokými horečkami, snažte se co nejdříve vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Chřipka? Léky!

Na očkování po vypuknutí chřipkové epidemie nemají odborníci jednotný názor. Co je však při léčbě příznaků chřipky nezbytně nutné? Léky! Pokud jste v minulých letech drobná virová onemocnění a nachlazení léčili víkendem v posteli a heřmánkovým čajem, neváhejte se letos raději svěřit do odborných rukou. Lékař vám předepíše vhodné léky proti chřipce, díky nimž porazíte nemoc rychleji a úspěšněji. S návštěvou lékaře tedy při objevení prvních příznaků neotálejte. Nebo snad chcete podstupovat periodicky se opakující recidivy nemoci?



Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Markét Neregistrovaný | 2012-01-18 12:25:05
Nekupuji si wobenzym nějak pravidelně, protože je dost drahý. Jednou za čas si jej, ovšem, dopřeji a kolikrát se vyhnu probíhající epidemii a nebo alespoň uspíším léčebný proces. Dávám palec nahoru.)
Hodnocení: 0
Vložil: Anet Neregistrovaný | 2011-12-29 13:21:49
S wobenzymem souhlasím, ale rozhodně bych nepodceňovala lékařskou prohlídku a případně jiné řešení. Chřipku většina lidí považuje za nachlazení. Dva dny jim je špatně a jakmile jim sleze teplota, běží hned ven a do práce. Účinně se dá předcházet chřipce zdravým životním stylem a minimálním stresem. Znáte to: "když nejde o život, jde o ho.no" Tak se tím řiďme.
Hodnocení: 0
Vložil: Beruna Neregistrovaný | 2010-02-09 00:21:47
Snažím se chřipkám předcházet posilováním imunity - užívám wobenzym už třetím rokem a krom nějaké rýmičky jsem nic vážnějšího nepotkala :)
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.