Jak se vypořádat s dráždivým kašlem

22.6.2017 | autor: Redakce PŽ

Jak se vypořádat s dráždivým kašlem

Nenechte se zmýlit, kašel a rýma nejsou jen typickými zimními problémy. Dostat je bohužel můžete i v létě, a to docela snadno. Stačí podcenit oblečení, když jste večer dlouho venku, nebo vlézt do příliš studené vody. Jde se ho ale stejně rychle i zbavit?

Suchý kašel je opravdu nepříjemný. Dochází při něm k otoku sliznice, ale netvoří se hlen, proto má nemocný člověk dráždivý pocit v krku a musí neustále kašlat. Z vlastní zkušenosti nejspíš víte, že záchvaty kašle se objevují vždy v tu nejméně vhodnou chvíli – v MHD, během důležitého jednání nebo třeba v noci, když celý dům spí a vy svým kašláním všechny budíte.

Jste z toho neustálého kašlání unavení?

Dráždivý suchý kašel bývá doprovázen horečkou, slabostí, škrábáním v krku a také bolestí hlavy. Není divu, že je člověk brzy unavený a udělal by cokoliv, jen aby se nepříjemného kašle zbavil. Na rozdíl od vlhkého kašle, kdy je vykašláván hlen, ten suchý nemá v podstatě žádný pozitivní účinek, jenom obtěžuje nemocného a vyčerpává jej. Proto je nejlepší se ho co nejrychleji zbavit.

Jak se vyléčit?

Důležité je odpočívat, hodně pít a přijímat vitamíny. Někdy se tělo s kašlem vypořádá samo, nicméně dlouho to trvá. Přípravky z lékárny napomůžou rychlejšímu uzdravení a především vám uleví, protože uklidní situaci v krku.

Až si půjdete kupovat nějaký přípravek na kašel, hlavně si buďte jistí, zda je vaším problémem suchý nebo naopak vlhký kašel. Léčba obou typů je totiž úplně rozdílná a přípravky fungující na jeden z nich si neporadí s tím druhým. Chcete-li se ujistit, že vás opravdu trápí suchý kašel, podívejte se na více informací o něm na web http://ambrobene.cz/suchy-kasel.php.

K léčbě suchého kašle se používají tzv. antitusika neboli léky tlumící kašlací reflex. Jejich úkolem je jednak tišit dráždění, jednak obnovovat přirozený film na sliznici dýchacích cest.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.