Akvárium - živý doplněk interiéru

14.1.2010 | autor:

Akvárium - živý doplněk interiéruJak všichni víme, byt netvoří pouze praktický nábytek nebo technické vybavení, ale také různé doplňky, které ho zkrášlí a zpříjemní. K výzdobě interiéru odjakživa sloužily hlavně různé tapisérie a obrazy. Ty se však brzy okoukají a začnou nudit. Jak tedy můžete vašemu interiéru dodat trochu té nádhery, která baví? Co takhle dát obrazům život. Vpusťte si domů kousek přírody a pořiďte si akvárium.

Nebudeme se teď bavit o klasických malých akvárkách, ale o ohromných mořských akváriích, která doopravdy obrazy připomínají. Včleněním takového akvária do prostoru můžete zcela proměnit atmosféru vašeho interiéru. Nejlépe se hodí do společenských prostor, jako je obývací pokoj, hala nebo kuchyň.

Výběr akvária

Při rozhodování o tvaru a typu akvária musíte vycházet zejména z vašich prostorových možností. Originální solitér získáte umístěním akvária do prostoru, naopak jinak nevyužité kouty nebo stěny ozdobíte vestavěním nádrže do nábytku nebo zdi.

Instalace velkého akvária není snadnou záležitostí, proto je nejlepší alespoň částečně využít služeb specializovaných firem. Základem je kvalitní skleněná nádrž. Dále musíte pořídit filtrační systém v závislosti na objemu vody. Moderní systémy se instalují přímo do akvária, takže se nemusíte obávat kilometrů různých hadiček. Filtrace se doplňuje rozmanitými biologickými filtračními systémy. Osvětlení a topítko vyvolávají optimální prostředí vhodné pro správný vývoj osazenstva. Celkový vzhled můžete dotvořit zajímavým pozadím.

Obyvatelé mořského dna

Další náročnou fází je nastěhování osazenstva. Problém nastává i u jeho transportu. Korály, sasanky, rybičky a další často náročný přesun nepřežijí. Přesto se musí dovážet přímo z moří, protože jejich rozmnožovaní v umělém prostředí se příliš nedaří.

Mořské akvárium patří do kategorie luxusních koníčků. Cena samotného akvária se pohybuje u těch nejlacinějších verzí kolem dvaceti tisíc korun, ale může se vyšplhat až ke stotisícovým částkám. Dalším nákladem je údržba a provoz. Pokud si na to netroufnete sami, můžete využít služeb specializovaných firem.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Sassa Neregistrovaný | 2014-08-28 13:31:50
Akvárium jsem vždycky chtěla, myslím, že dokáže krásně doplnit interiér. V novém domě ho určitě budu mít :)
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.