Pokojové květiny pro zdraví

7.10.2009 | autor:

Pokojové květiny pro zdravíProstředí, ve kterém žijeme, se stále více začíná otáčet proti nám. Běžně užívané předměty, nábytkové vybavení nebo samotné materiály použité při výstavbě domu nebo bytu na nás působí různým způsobem. Obvykle nám nejvíc škodí chemické látky, zplodiny z ovzduší nebo velké množství těžkých iontů.

Pomalu ale jistě se začínají objevovat nemoci způsobené právě těmito látkami. Vzhledem k tomu, že není možné je zcela zničit, existuje způsob, jak jejich množství alespoň trochu snížit. Ony totiž pokojové květiny nemají jen estetický účinek.

Pokojové květiny ozdravují domov


Květiny produkují kyslík, který nejen dýcháme, ale který také pomáhá revitalizovat buňky v našem těle, čímž tím přispívá k celkové obranyschopnosti. Dále rostliny zvyšují vzdušnou vlhkost a filtrují ze vzduchu zmíněné jedovaté látky běžně nazývané VOC. Na druhou stranu není příliš vhodné umístit mnoho květin tam, kde spíme, protože v noci odčerpávají kyslík. V každém případě platí, že by rostliny v bytě neměly mít žádné škůdce, hnilobu ani plíseň.

Pěstujte květiny doma


Vypěstovat doma pokojové květiny je jednodušší, než se zdá. Prakticky stačí pořídit správně velký květináč a nechat si v květinářství poradit, jaká hlína a výživa je pro určitou květinu nejlepší. Každá květinářka vám také ochotně vysvětlí, kam květinu umístit, jak často ji zalévat nebo přesazovat. Většina pokojových rostlin je poměrně nenáročná a snese i občasné opomenutí zálivky. Z palem v tomto směru vede dracena, do pestrých barev vykvétají begónie nebo hortenzie.

Příjemně také působí čerstvě řezané květiny. Uklidňují, snižují stres a vyvolávají pozitivní emoce. Jejich přirozená vůně dokáže navodit relaxační atmosféru a svěží pocit. Existují různé teorie, podle nichž má každá květina určitý dar, například pivoňky přinášejí bohatství, rudé růže navozují vášnivou atmosféru a konvalinka přináší štěstí.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.