Čím podpořit správné fungování vašeho kamerového systému

3.11.2022 | autor: Redakce PŽ

Čím podpořit správné fungování vašeho kamerového systému

Pokud se rozhodnete pro instalaci kamerového systému, je na místě jej zabezpečit proti nejrůznějším nepříznivým okolnostem vnějšího světa. Díky tomu se budete moct těšit na jeho bezproblémový provoz a jen tak vás něco nepřekvapí.

Častý objekt vandalismu

Kamerové systémy do domu i komerčních objektů bohužel bývají častým objektem vandalismu. Někteří lidé tak váš systém mohou poničit tím, že jej posprejují nebo jednoduše rozbijí. Pro tyto případy se proto vyplatí investovat do speciálních ochranných krytů pro jednotlivé kamery, kabely a záznamová zařízení. Také všechny prvky umístěte mimo snadný dosah případných vandalů. 

Přepětí vzniklé při bouřce

Venkovní kamery jsou dále vystaveny riziku, které může snadno vzniknout při bouřce. Pokud dojde k zásahu blesku v blízkosti vašich kamer, může být celá instalace zničena, a to včetně kamer a nahrávacích zařízení.

 

Pro tyto případy tedy pamatujte na to, aby byly vaše kamery proti přepětí chráněny předepsanou a spolehlivou ochranou. Také jednotlivé kamery vždy umisťujte v předepsané vzdálenosti od hromosvodů.

Může dojít k výpadku napájení

Při provozování kamerového systému také může dojít k výpadku napájení z důvodu výluky distributora elektrické sítě nebo třeba vypadlých pojistek. Proto je na místě pamatovat na zajištění nezávislého zdroje napájení, který v případě potřeby elektrickou síť zastoupí. Tyto nezávislé zdroje napájení přitom dokáží zajistit kamerovému systému provoz po dobu několika minut až hodin. 

 

Více informací o zabezpečení bydlení a podnikání najdete na www.defendit.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.