Druhy zahradního nábytku, aneb najděte si ten pravý podle typu i využití

31.10.2022 | autor: Redakce PŽ

Druhy zahradního nábytku, aneb najděte si ten pravý podle typu i využití

Rozhodli jste se pořídit si luxusní zahradní nábytek? To jste možná netušili, že nad výběrem strávíte poměrně hodně času. Ani zdaleka se nenabízí jen zahradní sety, ale spadá sem také zahradní lehátko, závěsné křeslo nebo závěsné houpačky. No, vypadá to, že výběr se trochu prodlužuje, nemyslíte?

Zahradní lehátka pro samotáře

Před samotným výběrem si v nejlepším případě zodpovězte několik otázek, a to včetně toho, pro koho má být zahradní nábytek určený. Chystáte se vítat hosty nebo se jedná o nábytek určený pro samotáře, který si bude chtít na své zahradě užít kousek klidu a ticha?

Zatímco v prvním zmíněném případě budete potřebovat regulérní zahradní set, ale samotáři si vystačí se zahradním lehátkem. V posledních letech jsou stále oblíbenější zahradní lehátka, která jsou kvalitní, pohodlná, navíc i vydrží. Jen je třeba hledat taková, která mají dostatečnou nosnost.

Zahradní křesla pro milovníky stylu

Něco trochu jiného jsou zahradní křesla, která jsou také určená pro samotáře, na druhou stranu hezky ladí i k tradiční zahradní lavici pro vícero osob. Jejich úkol je především estetický – mluvíme o skutečně elegantním a také velice pohodlném prvku, který má své osobité kouzlo a které bude doslova lahodit vašemu styl milujícímu oku.

Když se rozhodnete pro koupi zahradního křesla, hledejte takové provedení, které plně vyhovuje vašim požadavkům. Zahradní křesla lze totiž pořídit jak v různých velikostech, tak v různých tvarech nebo zakoupit v mnoha barvách.

Zahradní lavice jsou klasika

Nedílnou součástí zahrad jsou klasické zahradní lavice, které jsou vhodné hlavně pro odpočívání páru. Je to romantická součást zahrady určená nejen pro romantické chvilky, samozřejmě zde můžete také s knihou odpočívat individuálně.

Stejně jako jiné kusy zahradního nábytku, i zahradní lavice dnes seženete v mnoha provedeních a zpracováních. Vybírejte takový model, který se vám líbí a který zapadne do stylu vaší zahrady.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.