Jak udělat terasu z přírodního kamene?

28.9.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak udělat terasu z přírodního kamene?

Terasa je místem, kde se během letních dnů setkává celá rodina a přátelé. Pokud plánujete její výstavbu a zaujaly vás kamenné obklady, přečtěte si jak udělat terasu z přírodního kamene jednoduše a originálně.

Kamenná terasa je nadčasovou terasou, kterou oceníte během léta i v zimě. Kamenná dlažba vytvoří na terase originální a luxusní vzhled. Uspořádat ji můžete podle svého vkusu. Stonetra nabízí k výběru mnoho kamenů v různých barvách a tvarech. Dlažba na terasu z přírodního kamene je odolná vůči poškození. To znamená, že nenasákavá vodu a je mrazuvzdorná.

Kamenná dlažba nevyžaduje péči

V kombinaci s nábytkem a rostlinami terasa z přírodního kamene vyzní velmi přirozeně. O takový typ terasy se nemusíte vůbec starat. Kamenná dlažba nevyžaduje speciální údržbu, kámen se o sebe postará sám.

Pokud jste si vybrali kámen na terasu, už se jen do její výroby můžete pustit. Povrch, na který budete ukládat dlažbu řádně vyčistěte. Důkladně ho zameťte.

Před samotným lepením vám pomůže, pokud si kámen na nečisto pokladete na terasu a vyfotíte. Tak budete alespoň přibližně vědět, jak kámen ukládat po vzoru. Když máte povrch očištěný, připravte si cementové bahno. Naneste jej před položením desek po jednotlivých úsecích. Na kámen nanášejte maltu, která má dostatečně hustou konzistenci.

Začněte ukládat od okraje. Do čerstvé malty ukládejte dlažbu a jemně vklepejte. Když malta zaschne, začněte se spárováním. Spárovací malta musí být tuhá a přímo se nalévá do spár. Budete-li pracovat přesně, později se vyhnete velkému čištění obkladu.

Terasa z přírodního kamene vytvoří v exteriéru domu příjemnou atmosféru pro setkávání s rodinou a přáteli při oslavách, letních grilovačkách a příjemných večerech. Pokud hledáte ideální dlažbu na venkovní terasu, mezi favority jednoznačně zvítězí dlažba na terasu z přírodního kamene.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.