Jaký materiál je nejvhodnější pro venkovní bazén?

25.5.2016 | autor: Redakce PŽ

Jaký materiál je nejvhodnější pro venkovní bazén?

Chystáte se na vybudování venkovního bazénu? Díky technologickému rozvoji v oboru bazénářství, ke kterému v posledních letech došlo, můžete volit mezi mnoha typy bazénových materiálů. Některé z nich jsou kvalitnější, některé méně – a také v otázce pořizovacích cen se od sebe navzájem odlišují.

Pestrý výběr bazénových materiálů

Jak už jsme si řekli v úvodu, bazénových materiálů dnes existuje poměrně mnoho. Jedná se většinou o různé druhy syntetických materiálů, kovů a kompozitních materiálů. Nejpraktičtějšími typy venkovních bazénů, co se týká materiálu, jsou fóliové bazény a laminátové bazény. Oba tyto typy bazénů se totiž vyznačují dostatečnou odolností a navíc jsou estetické a cenově přijatelné. Jako velmi progresivní a atraktivní se jeví i nový materiál ALBISTONE®. Bazény z materiálu ALBISTONE® vynikají mimořádnou odolností a stoprocentní zdravotní nezávadností.

Laminátové bazény

Laminátové bazény patří k nejoblíbenějším typům bazénů. Laminát je velmi odolný materiál – vůči mechanickému poškození, vůči UV záření i vůči tepelným vlivům. Výhodou laminátu je i to, že neoxiduje a je chemicky stálý. Laminátový bazén vám při správné péči vydrží sloužit i desítky let.

Laminátové bazény bývají vyráběny a dodávány jako jednolitý kus. Jejich design proto nebývá hyzděn žádnými spoji. Problém to však může být při přepravě bazénu na místo určení.

Fóliové bazény

Fóliové bazény jsou dalším typem populárních bazénů. I tento typ bazénů se vyznačuje vysokou odolností a dlouhou životností. Základem fóliových bazénů bývá ocelová konstrukce s antikorozní úpravou a vnitřní PVC folií ve volitelných barvách. Dobré foliové vložky navíc působí antibakteriálně. Existují ale i jiné druhy konstrukcí foliových bazénů (např. ztracené bednění).

Foliové bazény lze doporučit. Měly by však pocházet od zkušených výrobců, kteří důsledně zachovávají potřebné technologické postupy.

Materiál ALBISTONE®

ALBISTONE® je revolučním materiálem z homogenních kopolymerům od firmy ALBIXON. Odolnost a barevná stálost materiálu ALBISTONE® je mimořádná. Jeho životnost je až 50 let. Firma ALBIXON tento materiál používá pro své samonosné a přelivové bazény.

Výběr a instalace bazénu

Při výběru bazénu si nechte poradit od odborníků, abyste se ujistili, že jste si vybrali skutečně vhodný bazén. Pokud něčemu nerozumíte, nestyďte se zeptat. Na odbornících nechte i instalaci bazénu a jeho první zprovoznění. Neznalý člověk v tomto může hodně pokazit. Ale dobře vybraný a správně nainstalovaný bazén bude majitelům přinášet jen radost.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.