Kupujeme garážová vrata

15.3.2010 | autor:

Kupujeme garážová vrata
Vybírat garážová vrata při stavbě nebo rekonstrukci domu nikdy nebyla moc velká zábava.  Zejména nezajímavá a malá nabídka vedla obvykle k tomu, že jsme koupili první dveře, na které jsme narazili. Občas se tak stalo, že jinak velmi pěkný dům hyzdila neforemná vrata sloužící pouze jako nutné zlo. Doba ovšem pokročila, takže nyní můžete najít garážová vrata elegantního vzhledu ladící se zbytkem domu, se zajímavým dekorem, z různého materiálu, technicky velmi dobře vybavená, snadno udržovatelná a zajišťující bezpečnost jak pro vás, tak pro vaše auto.

Nejstarší verzí jsou garážová vrata křídlová. Jejich hlavní nevýhodou je požadavek na prostor před garáží a komplikovanější manipulace. Sekční garážová vrata v současnosti vedou u velké části spotřebitelů. Důvodem je naprosto jednoduchá manipulace, bezpečnost při používání, minimální požadavky na prostor a snadná instalace prakticky do jakékoli garáže. Podobně jsou na tom garážová vrata rolovací, které ale závisí na přísunu elektrické energie. Při jejím výpadku mohou nastat potíže s jejich otevíráním nebo zavíráním. Dalšími možnostmi jsou vrata výklopná a vrata posuvná. Mají velmi podobné vlastnosti, bezpečnější na manipulaci jsou vrata posuvná.

Způsoby ovládání garážových vrat

Zavírat a otevírat můžete garážová vrata dvěma způsoby – ručně nebo pomocí elektrické energie. Trváte-li na ovládání garážových vrat manuálně, vyhněte se vratům rolovacím. Možnost elektrického pohonu a ovládání pomocí dálkového ovladače, tlačítka, číselné kombinace a tak dále je mnohem jednodušší. Potíže mohou nastat, pokud budete chtít takovou technickou vymoženost u křídlových vrat, ale i zde je možné elektrický pohon instalovat. Aby vám takto ovládané dveře neublížily, vyberte pohon, který má vestavěnou bezpečností pojistku. Ta zajistí zpětný chod, pokud  vrata narazí na překážku.

Materiál a povrchová úprava garážových vrat určují nejen estetický vzhled, ale také dobu životnosti. Nejkvalitnější vrata se vyrábějí z oceli. Díky speciálním foliím a prolisům mohou vypadat jako imitace dřeva, které se na výrobu vrat příliš nehodí, ale ladí se vstupními dveřmi nebo rámy oken. Sehnat můžete také garážová vrata částečně prosklená nebo speciálně protihlukově upravená.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.