Moderní krby mohou zcela předčit vaše očekávání

12.5.2016 | autor: Redakce PŽ

Moderní krby mohou zcela předčit vaše očekávání

Ohniště v kuchyni je odedávna symbolem útulna a tepla domova a ani v moderních domácnostech není praskání živého ohně ničím zvláštním. Naopak, dnes se tento trend vrací a novostavby mívají často v projektu krby a kamna. Doba pokročila a moderní krby mohou mít do těch původních daleko. Samozřejmě, mnoho lidí si domů přeje podobný model, jaký býval běžný za starých časů, ale vyrábějí se i úchvatné designové krby, které skvěle zapadnou do minimalistického interiéru.

Krb není zastaralá záležitost

Stylové krby se mohou stát dokonce dominantou celé místnosti. Není problém sehnat krásný krb s otevřeným i uzavřeným ohništěm a vybírat z neuvěřitelného množství stylů a barev. Moderní design jim nic neubírá na jejich funkčnosti, právě naopak. Lépe se udržují a obsluhují.

Je libo mít krb v dělící příčce?

Nejběžnější variantou jsou čelní krby, umístěné u stěny a mají otevřenou i zasklenou variantu. Nezabírají příliš místa a tak si je můžeme dopřát i v menším bytě. Dnes není problém “vestavět“ krbovou vložku průhlednou ze dvou stran do dělící příčky, takže se krbem budeme moct kochat ze dvou místností zároveň.

Centrální krby s otevřeným ohništěm

Velkým hitem zejména v prostorných a vzdušných interiérech jsou centrální krby, přístupné ze všech stran, opravdové centrum dění v domě. Takový krb v obývacím pokoji nikdo nemůže přehlédnout, a ani by to nebylo žádoucí. Je libo provedení v námořnické modré nebo třeba kanárkově žluté? Není problém. Centrální moderní krby s otevřeným ohništěm jsou umístěny v prostoru a podmínkou jejich instalace je mít dostatek místa a dostatečná výška stropu, minimálně 2,5 metru. Myslet musíme i na minimální průřez kouřovodu 25 až 30 cm. Do každého domu se tedy nehodí. Pokud s ním ale počítáte dopředu nebo máte starší dům s vysokými stropy, nebudete mít s realizací problém.

Ohniště bezpečně za sklem

Trochu vás děsí představa otevřeného ohniště uprostřed domu, ale přesto se pohledu na romanticky plápolající plameny nechcete vzdát? Vyrábí se i verze s odolným sklokeramickým krytem, která vaše dilema může vyřešit.

Ať už vás láká tradiční nebo netradiční krb, na Topsys.cz si určitě vyberete. V nabídce firmy Topsys Praha s.r.o. jsou krby, krbové vložky i kamna všech možných podob, včetně úchvatných centrálních krbů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.