Podlahové topení. Víme o něm vše!

7.4.2014 | autor: Marie Baxová

Podlahové topení. Víme o něm vše!

Tento způsob vytápění už není žádným luxusem, ale velmi často se stává součástí interiéru. Jaké jsou jeho výhody a má vůbec nějaké nevýhody? Dál čtěte v článku.

Podlahové topení lze umístit pod jakoukoliv podlahovou krytinu. Mnozí se mylně domnívají, že podlaha musí být z dlažby. Toto topení můžete umístit pod plovoucí podlahu nebo i koberce. Nejčastěji se umísťují do koupelen, dětských pokojů nebo kuchyní, ale rozhodně není na škodu jej umístit po celém bytě či domě. Podmínkou pro položení této podlahy je izolace podlah, aby teplo zbytečně neunikalo zespodu. Podlahové topení může být teplovodní, jejichž systém je stejný jako u radiátorů. Dále máme podlahového topení elektrické, kdy trubky nahrazují dráty.

Výhody

Mezi největší výhody tohoto způsobu vytápění se rovnoměrné rozložení tepla v místnosti. Další výhodou je u teplovodního topení, že teplota vody je nižší něž v radiátorech a materiál se tam méně opotřebovává. Podlahové topení je bezprašné, nezasahuje do interiéru a je bezpečný na provoz. Jeho používání lze kombinovat i s podlahovými konvektory. A konečně jsme i u úspor. Výměnou radiátorů za podlahové topení, snížíte roční náklady na palivo až o 15%.

Nevýhody

A jsou vůbec nějaké nevýhody? Ano. Nutností je velmi pečlivá práce při instalaci, což může být  vidět i na nákladech. Další jsou pečlivé izolace podlah. A v neposlední řadě i omezený tepelný výkon, který je určen velikostí plochy.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Stejskal Neregistrovaný | 2015-03-24 21:44:04
Stavíme svépomocí přízemní rodinný domek a podlahové topení jsme si zvolili jako hlavní zdroj vytápění. Po poradě s topenáři si před prosklené posuvné dveře a pevnou výlohu necháme zabudovat dva dvoumetrové podlahové konvektory. Máme vybrané konvektory KORAFLEX s přirozenou konvekcí. Jsou cenově přijatelné a s dostatečným výkonem. Podlahové topení s konvektory bude ohřívat plynový kondenzační
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.