Pořiďte si žaluzie, které oceňují i architekti. Víme, které to jsou

20.12.2014 | autor: Redakce PŽ

Elegantní, tiché a odolné. A také velmi účinné. Přesně takové jsou venkovní žaluzie s lamelou ve tvaru písmene S. V posledních měsících jsou stále oblíbenější u lidí hledajících co nejúčinnější zastínění a také mezi architekty.

Venkovní žaluzie Prominent s lamelou S jsou na trhu dva roky a získávají si stále větší oblibu. Oblý tvar lamel totiž dodává žaluziím eleganci. Výborně se proto hodí třeba do staveb s oblými tvary, k venkovním roletám nebo k domům s navíjecí garážovou bránou.

A kvalitní výrobci, jako je společnost K-system, dodávají hned 2 provedení – se šířkou lamely 90 nebo 75 milimetrů.

 

Ušetříte za klimatizaci i za topení

Venkovní žaluzie Prominent S-90 nebo S-75 ve svých návrzích často doporučují i architekti. Upozorňují přitom na spojení elegance, odolnosti a dokonalého zastínění.

Díky svému tvaru se totiž lamely překrývají, a proto výborně brání pronikání slunečního záření. Za rok tak ušetříte až 30 % výdajů za klimatizaci. V zimě zase méně protopíte, protože žaluzie výborně brání také únikům tepla.

 

Odolají i silnému vichru

Venkovní žaluzie Prominent S-90 a S-75 v současnosti patří mezi nejpevnější žaluzie na trhu. Pomáhá tomu speciální tvar lamel i materiál. Lamely jsou totiž ze směsi hliníku a hořčíku, který dodává tvrdost a pevnost. Spuštěné žaluzie tak dokáží odolat větru až o rychlosti 80 kilometrů v hodině (v závislosti na ploše)*. Takový vichr přitom dokáže strhnout i komín.

U venkovních žaluzií Prominent S-90 nebo S-75 se nemusíte bát ani toho, že by vás rušily. Mají totiž polyamidové těsnění, díky kterému je stahování i vytahování žaluzií úplně tiché. Těsnění je zalisované přímo v lamelách, takže i když se dotýkají, jsou naprosto tiché. Stejné těsnění najdete i ve vodicích lištách.

 

Hit mezi žaluziemi

Díky těmto vlastnostem patří žaluzie Prominent s lamelou S v současnosti k nejoblíbenějším na trhu. Pokud tedy hledáte elegantní, odolné a účinné zastínění, jsou venkovní žaluzie Prominent S-90 nebo S-75 jasnou volbou.

Jenom nezapomeňte, že pokud chcete venkovní žaluzie, je nejlepší připravit se na to už v době, kdy plánujete svůj dům stavět, opravovat nebo třeba zateplit. Vyhnete se tak pozdějším komplikací a zabráníte vzniku tepelných mostů.

*80 km/h – podľa statického výpočtu je lamela odolná do takejto rýchlosti, ale ako plocha (spojených viac lamiel ktoré tvoria ucelenú plochu) sa už správa inak. Podľa TSUS odoláváme do rýchlosti 29 km/h – t. j. odolnosť vetru trieda 4. Je to při max. ploche 16 m2.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.