Propojte zimní zahradu s venkovní

15.7.2020 | autor: Redakce PŽ

Zimní zahrada poskytuje svému majiteli spoustu výhod. Tak hlavně a převážně možnost celoročního využívání. Díky tepelné izolaci zimní zahrady můžete trávit čas „venku“ a mít kontakt s přírodou i v nepříznivém počasí – v zimě, v dešti, klidně, i když padají kroupy.

Své zahradnické schopnosti tak můžete využít v jakémkoli počasí, pěstování plodin (klidně i těch exotických) nepřeruší žádné roční období.

Jak ale propojit zimní zahradu s tou venkovní, aby nic nebilo do očí? Základ je v detailech.

Efektní je třeba propojit zimní zahradu s venkovní stejným materiálem – například podlaha zimní zahrady a terasy může být ze stejného materiálu, může mít stejný vzor. Také je možné sladit obklady s domem, takže se vyhneme nevzhledným přechodům.

Další možností je sjednotit nábytek – jak ten zahradní, tak ten, který je uvnitř zimní zahrady chráněn před nepřízní počasí.

Vizuálně se zimní zahrada s venkovní propojí také velkoformátovými posuvnými dveřmi. Ty jdou otevřít doslova dokořán, aniž by však ze zimní zahrady ubíraly místa. Otevře se tak prostor do zahrady a zároveň se opticky zvětší i prostor zahrady vnitřní. Najednou získáte spoustu možností navíc – můžete si vybrat, jestli sedět ve stínu nebo se opalovat na slunci, přičemž ale stále můžete být všichni v kontaktu. Každý spokojen podle svých preferencí.

Výhodou zimní zahrady je její jednoduchá údržba. Průhledné stěny stačí omýt vodou se saponátem a jsou opět jako nové.

Pro více informací, a hlavně pro spoustu další inspirace, jak zimní zahradu zařídit, decentně propojit s domem i zahradou venkovní, se podívejte na stránky Rakus.cz. Najdete zde další tipy a triky a spoustu fotografické dokumentace a dalších nápadů, jak zimní zahradu zařídit.

Firma Oknocentrum Rakus s.r.o. nabízí jak zrealizování zimní zahrady na klíč, tak i jednotlivé práce. Z jejich nabídky si tedy jistě vyberete to, co hledáte.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.