Šatna nebo vestavěná skříň?

30.6.2009 | autor:

Šatna nebo vestavěná skříň?Nejintimnějším prostorem bytu je ložnice. Zde spíme, oddáváme se myšlenkám a sníme. K tomu všemu by nám bohatě stačila jen postel. Bohužel je to často také jediné místo, kde můžeme skladovat oblečení. Velké neforemné skříně ale narušují klidnou atmosféru ložnice.

Proto se v posledních letech začala opět těšit velké oblibě šatna. Ne každý ale disponuje dostatečně velkým prostorem, aby si mohl šatnu pořídit. V takovém případě přicházejí na řadu vestavěné šatní skříně. Jaká varianta je pro vás vhodná a jaké podmínky vyžaduje?

I oblečení potřebuje vlastní pokoj

Tam, kde je to alespoň trochu možné, vytvořte šatnu. Zejména pokud stavíte nový dům, ani na chvilku nepřemýšlejte, že byste si šatnu nevybudovali. Její přínos je nepochybný a v závěru dokonce nějaký ten prostor v bytě ušetří. V ideálním případě si šatnu postavte mezi koupelnu a ložnici. Nezapomeňte také na děti, kterým díky šatně vznikne v pokoji větší místo na hraní bez mnohdy nebezpečných ostrých hran skříní. Šatna je plnohodnotná místnost a zaslouží si dostatek prostoru. Vzhledem k tomu, že její funkce je čistě praktická, je zbytečné na její vybavování používat drahé materiály, jako je například masivní dřevo. Nejdůležitější je, aby zvolené vybavení bylo snadno udržovatelné a přizpůsobivé. Systém polic a věšáků vám zajistí přehledné a hygienické ukládání oblečení, bot a doplňků. Skvěle zde uplatníte levné papírové krabice nebo látkové vaky. V žádném případě zde nesmí chybět velké zrcadlo.

Ušetřte prostor

Vestavěné skříně jsou nejlepší alternativou šatny. Nijak nebudou narušovat poklid ložnice a díky zrcadlům na dveřích mohou místnost dokonce opticky zvětšit. Vestavěné skříně se obvykle vyrábějí na míru. Jejich součástmi bývají tlumicí systémy a různé fixační mechanismy. Můžete zvolit klasické otočné dveře, posuvné nebo skládací v závislosti na velikosti prostoru před skříní. Při ukládání oblečení jistě oceníte celou řadu speciálních doplňků a úložných systémů, které celou skříň zpřehlední.

Rozhodnutí, zda vybrat šatnu nebo vestavěnou skříň, samozřejmě nejvíc ovlivní prostorové možnosti bytu. Co se týče financování, vězte, že se u obou variant časem dostanete na velmi podobnou cenovou hladinu. V závěru tedy vždy vycházejte hlavně z individuálních potřeb členů domácnosti.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.