Trápí vás ostré slunce? Pořiďte si stínění do střešních oken

5.3.2020 | autor: Redakce PŽ

Trápí vás ostré slunce? Pořiďte si stínění do střešních oken

Podkrovní pokojíčky se v poslední době stávají čím dál oblíbenějšími. Není se čemu divit, protože bývají častokrát velice útulné a oproti běžným místnostem v patře mají atypický vzhled. Jejich nevýhoda se však skrývá v šikmo umístěných oknech.

Horké letní měsíce

Každý, kdo někdy obýval podkrovní pokoj během horkých letních měsíců, dá jistě za pravdu, že oproti níže položeným místnostem v domě zde bývá opravdu pekelné vedro. Tento problém bývá nejčastěji způsoben absencí stínicích prvků na střešním okně, protože právě kvůli jeho složitějšímu umístění v šikmé poloze a horší dostupnosti se majitelé jejich namontování vyhýbají. To je veliká chyba, jelikož i taková zdánlivá drobnost dokáže udělat hotové zázraky.
Zamezíte-li šikovným způsobem průniku ostrých slunečních paprsků přes střešní okno do pokoje, můžete se kromě otravného prudkého světla zbavit i nepříjemného horka. Uvědomte si, že když paprsky dopadají do interiéru přímo z vrchu, je jejich intenzita ještě silnější, než když vnikají bočními okny do zbytku domu. Podkrovní pokoj je navíc umístěný přímo pod rozpálenou střechou, což celou situaci ještě zhoršuje.

Vsaďte na žaluzie nebo rolety

Způsobů, jak v dnešní době zastínit střešní okna, existuje celá řada. Vybírat si můžete z různých typů rolet, žaluzií či plissé. Sami se též rozhodněte, zda chcete stínění venkovní, anebo bude daný prvek umístěný uvnitř domu. Tyto prvky lze zakoupit v rozličných barevných i materiálových provedeních, tudíž se nemusíte bát, že byste si nedokázali nic vybrat.
Kvalitní stínění do střešních oken zakoupíte například v internetovém obchodě společnosti Labona.cz, která se na tuto problematiku specializuje už dlouhá léta. Pořiďte si kvalitní stínění a přestaňte se v létě zbytečně trápit horkem. Nižší teplotu doma můžete mít i bez klimatizace.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.