Zájem o dřevostavby roste. Nepostaví je však kdokoliv

25.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Zájem o dřevostavby roste. Nepostaví je však kdokoliv

Možná jste už zaevidovali zvyšující se zájem o dřevěný typ bydlení. Takzvané dřevostavby na klíč jsou v současné době skutečně velkým hitem, bohužel je nestaví kdekdo. Mnohé firmy s jejich výstavbou doslova bojují nebo je rovnou bojkotují. To však není případ firmyORCAN GROUP, která ze zvyšujícího se zájmu jenom těží. Její specializací jsou totiž právě nízkoenergetické dřevostavby na klíč.

Pokud bychom měli nahlédnout do statistik, řekneme, že dlouhodobě narůstá počet dřevostaveb. Každým rokem se dokončuje stále vyšší počet tohoto typu příbytku, který lidem učarovává hlavně pro svou rychlost výstavby i pro svou výhodnou cenu. A samozřejmě jistou roli hraje udržitelnost, zejména v dnešní době, kdy se klade důraz na ochranu životního prostředí.

Rostoucí zájem potvrzují samy firmy

Mezi společnostmi nabízejícími výstavbu dřevostaveb by se nenašla jedna, která by neevidovala zvýšený zájem o stavbu dřevostaveb. Zatímco některé evidují zájem zvýšený o dvacet procent, jiné o pět či deset.

Podle odborníků má sice jistý vliv cena nebo právě rychlost výstavby, jak již bylo zmíněno, největší roli ve zvyšující popularitě hraje však ekologičnost. Dřevo je obnovitelným materiálem, což mnohým lidem stačí k tomu, aby se rozhodli, z čeho si dům postaví.

Propad cen dřeva nezlevnil dřevostavby

V posledních letech cena dřeva klesla, a to dosti výrazně kvůli kůrovcové kalamitě. I když mnozí vyčkávali na chvíli, kdy ceny dřevostaveb klesnou, nestalo se tak. Přesto mluvíme o výhodnějším řešení v porovnání s klasickými zděnými domy.

Náklady se v případě dřevostaveb dají ušetřit hlavně díky rychlost výstavby. Zatímco dům se staví i jeden dlouhý rok a déle, dřevostavbu je možné mít postavenou už během několika měsíců. Obvykle během čtyř až šesti měsíců je dokonáno a majitelé se mohou přestěhovat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.