Zastřešení pětkrát jinak

7.10.2015 | autor: Redakce PŽ

Zastřešení pětkrát jinak

Když se řekne zastřešení, každého druhého čtenáře ihned napadne zastřešení bazénu. Nicméně existuje spousta dalších variant. Primárním účelem zastřešení je ukrývat plochu před nepřízní počasí. V letním období zamezuje průniku horkých slunečních paprsků a vytváří příjemný stín, na jaro a na podzim chrání před zahradním deštěm. V následujících řádcích vám představíme zastřešení pětkrát jinak.

1. Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu výrazně prodlužuje koupací sezónu, přičemž první vodní radovánky si užijete již na jaře a z bazénu vylezete až v druhé polovině podzimu. Bezúdržbové zastřešení bazénu současně zabraňuje padání nečistot z vnějšího okolí do vody a udržuje stabilní teplotu vody. Pakliže bazénovou vodu zahříváte, spotřebujete mnohem méně elektrické energie.

2. Zastřešení pergoly a terasy

Příjemně teplé večery lákají k nočnímu posezení na zahradě. Bohužel, zákon schválnosti funguje zaručeně vždy, když to potřebujete nejméně. Celý týden se teploty pohybují kolem 30 °C a zrovna v den plánované akce se mají objevit srážky. Špatné počasí vám však plány nezkazí, pokud budete mít zastřešenou pergolu či terasu.

Novinkou na trhu je minimalistické zastřešení SKYTRIUM, které se vyznačuje mnoha přednostmi. K realizaci není žádoucí stavební povolení. Jediné, co potřebujete k postavení zastřešení, je jedna opěrná zeď. K ní se připevní hliníková konstrukce. Společnost ALBIXON, která instaluje tento moderní typ zastřešení, nabízí tři designová řešení. Více informací najdete na www.albixon.cz.

3. Zastřešení vířivé vany

Pokud jste místo bazénu investovali do vířivé vany, neměli byste ani u tohoto produktu opomíjet zastřešení. Relaxaci v horké vodě si můžete díky zastřešení užívat po celý rok bez ohledu na počasí. Jedná se o obloukovou prosklenou konstrukci, přes kterou můžete sledovat noční oblohu, padající sněhové vločky či kapky deště.

4. Zastřešení auta

Menší rodinné domy nedisponují garáží. Nechcete-li svého čtyřkolého miláčka nechat na pospas nepřízni počasí, měli byste zakoupit vhodné zastřešení automobilu. K dostání jsou různé rozměry. Záleží pouze na prostorových možnostech vaší zahrady.

5. Zastřešení střídaček

Poslední variací zastřešení je zastřešení střídaček na sportovních hřištích. Jelikož musí sportovci odehrát utkání za každého počasí, alespoň na střídačce jsou chráněni před studeným deštěm.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Věra P. Neregistrovaný | 2016-10-18 10:50:19
Vpohode, já se v tom vyznám.napadlo me, ze si ho pujdu omakat do nejaké prodejny, třeba to tam budou mít vystavené
Hodnocení: 0
Vložil: Jarka Neregistrovaný | 2016-10-17 10:28:07
Věra P. napsal/a:
Toho plexi se fakt neboj, je pevnej, a hlavne když vydrzí nase deti a velkého psa, uz si myslím, že jsme ho otestovali ;-)
Omluva, chtela jsem to napsat pro Věrka P. a napsala jsem to o řádek výše :-)
Hodnocení: -1
Vložil: Věra P. Neregistrovaný | 2016-10-17 10:26:09
Toho plexi se fakt neboj, je pevnej, a hlavne když vydrzí nase deti a velkého psa, uz si myslím, že jsme ho otestovali ;-)
Hodnocení: 0
Vložil: Věra P. Neregistrovaný | 2016-10-13 13:14:29
Bazen uz pár let máme, ale chteli bychom zastresení. Akorát máme dost atypický rozmer. Snad se najde nejaký dobrý tvar, co by pekne sedel. Akorát porád uvazuju, jestli je to plexi pevný, aby něco vydrzelo…?
Hodnocení: 0
Vložil: Jarka Neregistrovaný | 2016-10-11 14:54:28
Máme zastresenou terasu a chystáme se na bazén. Na terase se dá sedět za každého počasí, což hodně oceníme, protože tam sedíme rádi. Zastresení nám delala firmy Albixon a s jejich přístupem i provedením jsme byli spokojení a zastresení bazenu budeme taky resit pres ne.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.