Chyby, kterých se dopouštíme při prodeji nemovitosti

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

Chyby, kterých se dopouštíme při prodeji nemovitosti

Prodat nemovitost se zdá být velmi snadné. Jenže lidé mají tendenci nadhodnocovat bytové jednotky i rodinné domy, což vede posléze k tomu, že se z jejich prodávaného majetku stává pomyslný “ležák” na trhu. Právě nesprávné stanovení ceny je jednou ze základních chyb, kterých se při prodeji nemovitosti dopouštíme. Co dalšího je na pomyslném seznamu?

Odmítání výkupu nemovitostí

Každý člověk chce prodat nemovitost za každou cenu, jenže co když se ona nemovitost stane zmiňovaným ležákem a prodej najednou nemá svého konce? Nemovitost se na trhu nachází dlouhé měsíce, ne-li roky a vy už propadáte šílenství? Proč se stále nepřiklonit k výkupu daného objektu, což je prakticky okamžitá cesta, jak se zbavit nemovitosti?

Je chybou neustále odmítat tuto možnost, výkup nemovitostí je v mnoha situacích výhodným způsobem, jak přijít k potřebným penězům. Kromě bytů a domů dochází také k výkupu pozemků.

Až příliš mnoho realitních makléřů

Rozhodli jste se povolat do akce realitní makléře? Pak stačí oslovit jednoho a pokud s ním nebudete spokojení, přejděte k jinému. Rozhodně prodej bytové jednotky nebo rodinného domu nesvěřujte většímu množství realiťáků, abyste se později nedostali do situace, kdy by bylo příliš mnoho domluvených kupujících a pouze jedna nemovitost k prodeji. Mluvíme o nevýhodné situaci, která by vás stála poplatky pro zdatné obchodníky, i když nakonec se dohodnete pouze s jedním vybraným.

Prodej bez prodejní strategie

Stejně jako když prodáváte zboží na internetu, i v případě prodeje nemovitostí potřebujete svou vlastní strategii. Díky ní může dojít k rychlejšímu, ale hlavně výhodnějšímu prodeji daného objektu, který vám zatím ještě dřímá ve vašem majetku.

V současné době existuje celá spousta cest, z nichž si stačí jen vybrat, jakou jít. Můžete si vybrat z prodeje nemovitostí v aukci nebo se nabízí strategie odložených nabídek.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.