Co musí být součástí každého útulného obýváku?

27.8.2020 | autor: Redakce PŽ

Co musí být součástí každého útulného obýváku?

Zařídit obývací pokoj není zrovna legrace. Většina lidí si myslí, že obývák je vůbec tou nejsnazší místností domu, vždyť sem patří jen pohodlná pohovka a hezky vypadající křeslo. Jenže není tomu tak. Aby byl obývací pokoj zařízen opravdu útulně, neměl by chybět ani moderní sedací vak, také knihovna nebo obývací stěna. Popišme si však každou důležitou součást obýváku konkrétněji a utvrďme se v tom, že jen s těmito kusy nábytku vykouzlíte skutečně příjemný obývák, ve kterém budete s nadšením vítat hosty.

Pohovka tvoří dominantu obývacího pokoje

Tou nejdůležitější částí každého obýváku je pohovka neboli gauč. Pohovka by měla být jakousi dominantou každého obýváku, a to jak toho velkého, tak samozřejmě toho menšího. Pokud vybíráte pohovku do obýváku, řiďte se především velikostí místnosti. Do malého obývacího pokoje nemůžete kupovat velkou pohovku do písmene U, stejně tak do prostorného pokoje nelze pořizovat jenom dvoumístnou pohovku, která se v něm hned ztratí.

Obývací stěna je stále součástí obýváků

I když si možná říkáte, že obývací stěně odzvonilo, není tomu tak. Je to stále nedílná součástí obývacího pokoje. I když je pravdou, že za poslední roky se změnila. Dnes už není tvořena hromadou skříněk, ale většinou se jedná o skříňku a pár poliček.

Křeslo a sedací vak

Obývací pokoj by neměl být jenom o pohovce, ale také o dalším místě k sezení. Vhodné jsou například křesla, která se vždycky řídí umístěním sedačky. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí ještě něco víc než jen křeslo, doporučujeme sedací vaky, které jsou dnes nadmíru moderní. Jsou navíc multifunkční - vzít si je můžete i k bazénu nebo třeba na dovolené k vodě.

Knihovna nejen pro intelektuály

Není důležité mít velkou televizi, ale velkou knihovnu. To už kdysi řekl jeden velmi moudrý muž. Knihovna je navíc prvek, který pokoj umí nádherně zútulnit.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.