Elegantní a zajímavé umyvadlo? To z kamene

21.1.2022 | autor: Redakce PŽ

Přírodní kámen se v architektuře využívá po tisíce let a s oblibou se uplatňuje i v soudobém interiérovém designu. Pozdvihněte vzhled své koupelny a dodejte jí punc luxusu. Postará se o to umyvadlo z kamene, které se stane dominantou prostoru. Kromě umyvadla vsaďte i na další kamenné prvky – desky pod umyvadla nebo kamenné obklady.

Kamenné umyvadlo zaujme na první pohled

Použití přírodních materiálu v čele s kamenem je dlouhotrvajícím trendem, který jen tak neodezní. „Trendy jsou přírodní dekory, imitace dřeva, kamene, mramoru, betonu, ale i zkorodovaného plechu, vedou i retro dekory,“ potvrzujeinteriérová designérka Barbora Ferencová. „Přírodní dekory jsou nadčasové a neomrzí, taková koupelna v oranžové barvě Vás přestane bavit, kdežto když použijete neutrální barvy a dekory, tak Vás neomrzí. Navíc si jí můžete rozzářit barevnými doplňky, dle Vaší aktuální nálady,“ dodává.

Právě do prostoru koupelny se kámen skvěle hodí – ať už pro svůj luxusní vzhled, nebo vlastnosti. Odolá vodě, snadno se čistí a svůj poutavý vzhled si zachová po mnoho let. Zajímavým designovým prvkem jsou kamenná umyvadla vyráběná z jednoho kusu kamene. Mohou mít jak pravidelný, tak nepravidelný tvar, stejně tak mohou být leštěné, broušené, či přirozeně strukturované.

Položte umyvadlo na velkorysou kamennou desku

V moderních koupelnách se často setkáte s umyvadly umístěnými na desce, která působí vzdušně. Nejčastěji se desky vyrábí ze dřevěných materiálů. Elegantním řešením je zhotovenídesky pod umyvadlo z kamene, který odolá i dlouhodobému kontaktu s vodou. Kamenná deska může být zhotovena z libovolného druhu kamene od žuly přes travertin po mramor. Obvykle se desky vyrábí na míru, a tak do prostoru koupelny přesně zapadnou. Luxusní variantou jsou pak kamenné desky pro dvě umyvadla, které jsou vhodné do prostornějších koupelen.

Věnujte pozornost výběru obkladového materiálu

Zatímco umyvadlo je sanitárním prvkem, který vzhled koupelny podtrhne, obklady a dlažby stanovují jasný směr a styl. Pokud vás struktura přírodního materiálu oslovuje, využijte strukturu kamene i při výběruobkladů. Řešením bez kompromisů jsou luxusní obklady z přírodního kamene, které vynikají originální strukturou a v podstatě neomezenou životností. Cenově dostupnější jsou pak keramické obklady v dekoru kamenné struktury, které jsou díky moderním technologickým postupům často na pohled k nerozeznání od přírodního materiálu. 

Kamenné umyvadlo nebo deska dodá vaší koupelně šmrnc. Při návrhu koupelny však vnímejte prostor jako celek a hledejte vhodné kombinace materiálů a tvarů. Navrhování koupelen patří mezi složité disciplíny. Proto doporučujeme obrátit se na zkušené designéry, kteří vás navedou na správnou cestou a upozorní na časté chyby.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.