Hledáte luxusní bydlení? Nechte si poradit

24.4.2018 | autor: Redakce PŽ

Hledáte luxusní bydlení? Nechte si poradit

Co si představíte pod pojmem luxusní bydlení? Jaké atributy by podle vás mělo splňovat? Je to jen interiér a jeho nadstandardní vybavení? Nebo něco víc?

Dobrá dostupnost, maximální bezpečnost a bohaté možnosti trávení volného času, zkrátka vhodná lokalita je tím, co i ten sebeluxusnější byt dokáže pozvednout o několik dalších levelů. A tím samozřejmě patřičně zvýšit jeho cenu. Platí zde přitom přímá úměrnost, cena nemovitosti se úměrně zvyšuje atraktivitou lokality.

Rezidenční bydlení

Asi každý se někdy setkal s pojmem rezidenční bydlení. Ceny bytů v pražských „dobrých residenčních“ čtvrtích neklesaly ani během ekonomické krize. Mapami kvalitních a luxusních bytů disponují renomované realitní kanceláře. Vyhledávanými pražskými lokalitami bývají Praha 3, Praha 6 nebo Praha 10. S výběrem vhodného bydlení by vám měl poradit zkušený makléř.

Praha 3, 6 i 10

Na Praze 6 vyhledávanými lokalitami bývájí například Ořechovka, Dejvice, Vokovice nebo Bubeneč. Praha 10 se pak může pochlubit Vršovicemi a Strašnicemi. Své kouzlo mají i byty na Praze 3 - https://www.psn.cz/nemovitosti/tag/prodej-bytu-praha-3. Klienty naopak odrazují čtvrti jako Libeň, Malešice, Štěrboholy nebo Letňany. Ale záleží na individuálních požadavcích. Své štěstí totiž můžete najít i na místě, které nestojí na tom nejžhavějším realitním výsluní.

Jak poznat vyhovující lokalitu?

V jaké vzdálenosti budete mít nejbližší zdravotní středisko a obchody? Co školka, škola a patřičné úřady? Restaurace, kavárna, knihovna? Zkrátka vše, co je dnes součástí vašeho běžného života. Důležitá je i blízkost zeleně, parků, hřišť a cyklostezek. Lokalita by vám zkrátka ve všech ohledech měla vyhovovat, a to nejenom dnes, ale na celý život. Pokud se tedy v budoucnu nebudete chtít opět stěhovat.

Dobrá dostupnost

Vaše nová lokalita by měla být i dobře dostupná, a to jak vozem, tak prostředky městské hromadné dopravy. Vezměte v potaz svou cestu do zaměstnání – jak dlouhá doba pro vás bude snesitelná? Budete ji totiž absolvovat dvakrát denně. Často cestujete mimo hlavní město? Asi vás pak bude zajímat i napojení na patřičnou dálnici. Létáte často do zahraničí? Možná pro vás bude důležitá i vzdálenost od letiště. Vaše nová lokalita by zkrátka měla vyhovovat vašemu dennímu i týdennímu programu.

Vybíráme luxusní byt

I samotný luxusní byt musí splňovat jisté požadavky. Prvním vodítkem by mohla být kvalita architektonického návrhu. Co se samotného interiéru a jeho dispozic týče, ty pak musejí splňovat požadavky svého budoucího majitele, ať již funkční, nebo ty estetické.

Terasy, lodžie a předzahrádky

Pro některé majitele je měřítkem luxusu i velikost bytu, nechtějí se zkrátka uskrovňovat na malém prostoru. Ale i malý byt může být luxusní, opět záleží na osobních preferencích. Punc luxusu v každém případě bytu dodávají venkovní prostory, ať již v podobě teras, lodžií či předzahrádek.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.