Hurá, konečně vychytaný dětský pokojíček. Poradíme, jak si ho zařídit

3.5.2023 | autor: Redakce PŽ

Hurá, konečně vychytaný dětský pokojíček. Poradíme, jak si ho zařídit

Už se také těšíte, až se pořádně vyřádíte? Dětský pokojík je inspirativní a bezpečné místo pro děti všeho věku. Budete chystat pokojíček pro miminko, nebo zařizovat prostor školákovi? Poradíme, jak si pokoj zařídit opravdu stylově. 

Návrh je základ

Nepodceňte návrh celého pokoje. Rozmístěte si jednotlivé kousky nábytku, ale také osvětlení a elektrické zásuvky. Popřemýšlejte nad tím, jak by mělo vypadat celkové pojetí pokoje. Jaké barvy budou hrát prim? Jaké zvolíte nábytkové úchytky, které ještě podtrhnou zvolený styl? Nezapomeňte do návrhu zakreslit i ty nejmenší detaily.

Jedna plus tři

V pokojíku by měla být vždy jedna dominantní barva, ke které se v různých prvcích přidávají maximálně další tři základní barvy. Pokud si tak jako hlavní barvu zvolíte mentolovou, přidávejte nanejvýš další tři barvy – bílou, šedou a béžovou. Pro základ vybírejte mezi béžovou, bílou, hnědou, šedou a černou. Celek bude poté působit jednotně a harmonicky.

Celková nálada

Co si přejete, aby pokoj sděloval? Jaká je centrální myšlenka? Přejete si pokoj, který bude evokovat pobyt v přírodě? Nebo si přejete bezpečné a inspirativní místo pro mladého hvězdáře? Zvolte si celkovou náladu místnosti, které přizpůsobíte také jednotlivé nábytkové prvky. Jestliže zařizujete pokoj školákovi, ptejte se jej na jeho přání. Pokoj by si v tomto věku měly již děti tvořit myšlenkově samy.

Jsme v tom spolu

Pokud již máte dítě školního věku, rozhodně jej do celého projektu zapojte. Jaký si přeje pokoj mít? Jak může sám přispět k tomu, aby se mu sen splnil? Zapojte dítě do projektu a dovolte mu, aby si některé z prvků pokoje vyrobilo samo. Pokusit se můžete o jednoduché svítidlo, o dekorace na zdi, nebo v případě velkých dětí o nábytek z palet. Je jen na vás, jak si prostor dotvoříte.

Stylový dětský pokojíček vzniká především jako originální zadání, které tvoříte společně. Už se také těšíte, až si splníte sen?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.