Jak si vybrat postel

31.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Jak si vybrat postel

Rozhodli jste se investovat do nové postele, protože se vám ta stará zkrátka nelíbí, protože vám není zrovna po chuti? Nebo snad modernizujete celou ložnici a investice do nové postele je zkrátka nutná? Ať už si vybíráte postel z jakéhokoli důvodu, možná si nevíte rady. Proto vám poradíme, jak na to. Především se vždy rozhodujte podle rozměru. Jen vy víte, jaká postel se vám do ložnice vejde. Nerozhodujte se ani podle matrace, každou drahou i levnou matraci lze koupit v mnoha rozměrech. Pokud si pořídíte postel v rozměrech 180x200, pořídíte si také matraci 180x200 a podobně. Rozměry jsou tedy na prvním místě. A podle čeho si postel vybrat dál?

Postel musí mít odpovídající výšku

Kromě rozměrů hraje hlavní roli také výška postele. Mnozí odborníci se shodují na tom, že celková výška postele má zásadní vliv na pohodlné vstávání i uléhání do postele. Pokud bychom se na to měli podívat z ortopedického hlediska, řekli bychom, že optimální výška bočnic by měla být padesát centimetrů. Obecně však platí, že výška by měla být padesát až pětašedesát centimetrů.

Ptejte si na kvalitu konstrukce

Co dalšího je rozhodující při výběru ideální postele? Je to rozhodně kvalita konstrukce. Nekupujte si postel, u níž byste nevěděli, jak je řešená konstrukčně. Postel musí přece co nejdéle vydržet. Ideální jsou kvalitní a také robustní spoje, které zajistí dlouhodobou pevnost celé postele. Zmiňované spoje také předejdou nepříjemnému vrzání a zklidní tedy celkový spánek.

Postel by měla mít čelo

I když mnozí lidé nemají rádi postel s čelem, i staré čínské učení feng-šuej říká, že čelo je základem a jistou dominantou postele. Podle posledních trendů jsou postele s čelem navíc velice moderní, a tak nad čelem dlouho neuvažujte. V ideálním případě se dívejte po takových postelích s čelem, které budou zapadat do místnosti a které budou hezky ladit. Co se týče výšky čela, to je opravdu jenom na vás.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.