Jak si zajistit spokojené bydlení v panelovém domě?

10.4.2015 | autor: Redakce PŽ

Na bydlení v paneláku sice nedá mnoho lidí dopustit, ale je řada takových, kteří ho doslova nesnášejí. A to hlavně proto, že je ruší sousedé, v létě mají problémy s teplotou, a pokud vyvětrají, je jejich byt plný hmyzu. Začneme-li třeba posledním problémem, tak ten se dnes dá vyřešit velmi jednoduše a pohodlně. Pokud už máte plastová okna, v naší nabídce najdete i sítě proti hmyzu. Ty do nich jednoduše nainstalujete, díky čemuž se nijak neomezujete ve větrání a přitom hmyz po celé léto ve svém interiéru neuvidíte. A to ať už jde o mouchy, komáry, nebo řadu dalších nepříjemných živočichů.

Jak na příjemné klima v interiéru?

Dalším problémem, který dnes trápí mnoho lidí, to je klima. Především to může být vysoká vzdušná vlhkost, stejně jako různé úniky tepla, nebo špatná izolace. I to se dá v tomto směru poměrně dobře vyřešit, pokud využijete desky Wolf. Pokud plánujete rekonstrukci, rozhodně je dobré o nich popřemýšlet, jelikož do panelákového bytu jsou velmi dobrou volbou. A to nejenom s ohledem na celkové zlepšení prostředí vašeho života, jelikož mají také dobré izolační vlastnosti z hlediska samotného hluku.

Jak na hlučné sousedy?

Jednu možnost jsme již nastínili výše, ale rozhodně není tou jedinou. Možnosti izolací jsou v tomto směru různé a dnes už není problémem izolovat:

  •  Stěny bytu
  •  Stropy bytu
  •  Podlahu bytu

Záleží zkrátka na tom, odkud daný hluk přichází a jaký soused je nejproblémovější. Ideální je samozřejmě vzít vše do rukou komplexně, aby Vás sousedi neotravovali hlukem už nikdy, po celou dobu vašeho bydlení. Rázem zjistíte, že bydlení v panelovém domě nemusí být zase až tak špatné. Třeba i proto, že při úklidu se zaměřujete jenom na interiér a netrápí vás dílna, garáž, zahrada či další pozemky, spojené s domem rodinným. A péče o ně vezme mnohonásobně více času, nehledě na další provozní náklady.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.