Jak vybrat koupelnový nábytek?

22.5.2019 | autor: Redakce PŽ

Koupelna hraje v každé domácnosti důležitou roli. Jde o místnost, v níž je obvykle zvýšená vlhkost. Na tento problém je proto potřeba myslet v okamžiku, kdy se do koupelny chystáte pořídit nový nábytek.

S vybavením to raději nepřehánějte

V první řadě je dobré si důkladně rozmyslet, jaký nábytek vlastně v koupelně chcete mít, respektive jaký nutně potřebujete. V těchto prostorách totiž platí, že čím méně nábytku zde bude, tím uděláte lépe.

Jedním ze základních prvků koupelnového nábytku je skříň, případně ji může nahradit komoda. Jde o praktický doplněk, do něhož můžete uskladnit čisté ručníky, osušky a další potřeby, a to včetně hygienických.

Je-li vaše koupelna spíše menších rozměrů, je vhodné zvolit například závěsnou skříň, případně komodu, která se umístí pod umyvadlo. Ušetříte tím spoustu místa.

Pro tento i další nábytek platí, že musí být odolný vůči vlhkosti a vodním kapkám. Pokud zvolíte dřevěné skříně, je nezbytné, aby měly patřičnou povrchovou úpravu, která zabrání pronikání vlhkosti do dřeva, což by mělo za následek rychlé stárnutí a rovněž i tvorbu plísní.

Sprchový kout? Vana vás potěší více

Součástí moderních koupelen je vždy vana. Sprchový kout je sice módní záležitostí, vana ale představuje daleko komfortnější prvek, díky němuž nejen provedete důkladnou očistu svého těla, ale zároveň může posloužit i pro příjemnou relaxaci. Záleží samozřejmě i na tom, zda její instalaci umožňují rozměry koupelny.

Obklady zabrání tvorbě plísní na stěnách

Nejen na nábytek je třeba si dát pozor. Už kvůli zvýšené vlhkosti je na místě myslet i na obložení interiéru místnosti. Ideální jsou klasické obklady do koupelny. Nevadí jim vlhko a voda, ale oceníte i jejich snadnou údržbu a dlouhou životnost.

V případě, že přeci jen zvolíte běžnou malbu, je vhodné vybrat typ, kterému nevadí kontakt s vodou. S tímto problémem vám poradí profesionální malíři, případně také bytoví architekti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.