Jak vyčistit skvrny na podlaze, koberci nebo na zdech?

30.6.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak vyčistit skvrny na podlaze, koberci nebo na zdech?

Čas od času se to stane každému. Rozlijeme víno na nový koberec, potřísníme si krví tričko nebo rozjívené děti v botách vběhnou do kuchyně, kde po nich na podlaze zůstanou černé šmouhy. Na něco stačí domácí dezinfekční prostředky, k vyčištění zaschlých a odolných skvrn ale budeme potřebovat speciální čisticí prostředky.

Podlahy jako nové

Jak odstranit šmouhy z bot? Pryžové podrážky rády zanechávají tmavé šmouhy a rýhy na podlahách a parketách. Pokud se objeví i u vás doma, zkuste je z větší části vygumovat klasickou gumou na gumování. Někdo nedá dopustit na jedlou sodu smíchanou s trochou teplé vody. Nejúčinnější ale bývá použití speciálního čističe šmouh od gumy, se kterým podlahu jednoduše vytřete.

Oblečení bez jediného flíčku

Pokud jste se nedopatřením řízli nebo jinak zranili a potřebujete oblečení vyčistit od krve, na nic nečekejte. Okamžitě ho namočte do vlažné nebo studené vody s trochou soli a nechte odmočit, přičemž skvrnu několikrát promněte. Pak skvrnu vydrhněte klasickým mycím prostředkem a oblečení ihned vyperte.

Koberce zářící čistotou

Koberce patří mezi oblíbené a efektní interiérové doplňky, ale zejména ty světlé mohou vyžadovat častou údržbu. O to víc, pokud jsou světlé. Stačí chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě – káva, víno nebo zbytky jídla se postarají o ošklivou skvrnu. Mezi oblíbené „babské rady“ patří posypání skvrny práškem do pečiva nebo jedlou sodou. Nechte je pár hodin působit a poté vyluxujte. Pokud to nezabere a skvrna už zaschla, sáhněte po prostředcích na čištění koberců Ecolab.

Sněhobílé zdi

Na zdech se mohou objevit skvrny od jídla, pozůstatky dětské kreativity nebo otisky bot. Jak je vyčistit, aniž byste museli celou místnost malovat? Bílé stěny jsou na odstraňování skvrn nejjednodušší, většinou stačí je jemně omýt namočeným hadříkem. Použít ale můžete i bílou či barevnou křídu nebo gumu na gumování. Důležité je postupovat jemně a s citem.

https://pixabay.com/cs/photos/obývac%C3%AD-pokoj-koberec-přestávka-1001932/Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.