Jak vyměnit vchodové dveře?

25.12.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak vyměnit vchodové dveře?

Vchodové dveře jsou nedílnou součástí našich příbytků. Pokud nejsou, dáváme tím zelenou zlodějům i lupičům k tomu, aby si z našeho majetku vzali vše, co se jim líbí. Při výstavbě nemovitostí jsou dveře tím prvním, do čeho se investujte, respektive co se vybírá. Musí být dostatečně kvalitní, spolehlivé, s kvalitní nerezovou nebo jinou dveřní klikou, která nám při vstupu do domácnosti nezůstane v rukou. Během našeho života v rodinném domě však mohou dojít situace, kdy bude nutné vchodové dveře vyměnit. Kdy to nastupuje na scénu?

Do jakého objektu budou nainstalovány?

Jednou z klíčových otázek, které si položit předtím, než se pustíte do výměny vchodových dveří je, do jakého objektu budou vlastně instalovány. Je rozdíl mezi rodinným domem a panelákem nebo sportovní halou. Dle toho vyberete jejich členění a ke zbytku objektu hezky zapadnou.

Na druhém místě je materiál

Kromě toho, že vás bude zajímat objekt, do kterého budou vchodové dveře instalovány, vás také bude zajímat to, jakého jsou dveře materiálu. Neplní totiž jen funkci praktickou, ale jsou také estetické čili vzhledová stránka hraje velkou roli.

Ve většině případů je volba dveří spíše jen otázkou vkusu, kdy materiál se bohužel opomíjí. Materiál by však být opomíjen neměl, každý materiál má totiž své odlišnosti, na které se klade zřetel. Například mluvíme o tepelné izolaci. Dřevo netěsní tak dobře jako plast.

A co práh?

Když už jsme u oné tepelné izolace, zajímat vás v souvislosti s ní bude i práh. I přes se do domácnosti může dostat chlad, respektive právě touto cestou může unikat nahromaděné teplo. Tento prvek vchodových dveří bývá nejslabším místem, proto sem upněte svou pozornost.

Vyhněte se hlavně nízkým hliníkovým prahům, které se využívají opravdu nejvíce, ale na druhou stranu netěsní dostatečně dobře.

Když máte nové dveře nachystány

Pokud máte nové dveře nachystány, je načase demontovat ty původní. Nejlépe uděláte, pokud tuto činnost necháte na odbornících, oni moc dobře vědí, co mají a nemají udělat, aby byl skvělý výsledek zajištěn.

Obvykle se zachovává původní otvor vchodových dveří, případně se jemně zvětšuje, pokud se nahrazují klasické jednokřídlové dveře těmi dvoukřídlými.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.