Kuchyňští pomocníci

19.4.2009 | autor:

Kuchyňští pomocníciKaždý správný kuchař bude jistě souhlasit, když řekneme, že dobrou kuchyň nedělají jen typické spotřebiče a hrnce, ale také různé drobné hračičky a pomůcky stojící v pozadí. Tyto malé věci se mohou zdát nedůležité, ale mají svůj smysl. Jejich jediným záměrem není jen usnadnit a zpohodlnit činnosti v kuchyni, ale také snížit dobu přípravy jídla. Pojďme se podívat na některé z nich.

Mechanická loupačka přijde vhod hlavě při vaření z brambor nebo jablek. Tento přístroj odstraní slupku z povrchu a dokáže také odstranit jádřinec z jablka. Nemusíte se mučit s noži a bát se poranění. Navíc vám loupačka zaručí, že se zabavíte jen tenkého obalu a zůstane větší část použitelné dužiny.

Další vychytávkou jsou kroužky, které vytvoří krásně kulatý tvar palačinek, lívanců nebo vajíček. Jednoduše je položíte na pánev, do ní vlijete připravené těsto a pokračujete běžným způsobem. K sehnání jsou také jiné tvary, díky kterým můžete ukuchtit valentýnské srdce nebo vánoční hvězdu.

Už naše babičky využívaly kuchyňského budíku. Při vaření většího množství jídla můžete snadno zapomenout a některý z chodů připálit. Budíček si jen nastavíte na potřebný čas a on vám včas připomene, že pečete v troubě bábovku. Vyrábí se buď samostatně stojící budíčky v nejrůznějších tvarech, nebo budíčky snadno zabudovatelné přímo do kuchyňské sestavy.

Snaha usnadnit si život je odvěká, proto dnes a denně někdo přichází s nějakým vynálezem. Často se z nich stávají pěkné dárky, které pobaví a zároveň potěší. Neváhejte a zamiřte do nejbližších domácích potřeb a uvidíte, co všechno se vám bude hodit.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.