Malíři doporučují malovat v zimě. Proč?

23.10.2019 | autor: Redakce PŽ

Malíři doporučují malovat v zimě. Proč?

Rozhodli jste se vymalovat po letech interiér? Děláte dobře. Vymalovat interiér, to je něco, co je někdy neodkladné. Barvy na zdech nejsou nesmrtelné, během let žloutnou nebo se zašpiní. A pokud chcete, aby interiér zel novotou, nemůžete čekat. Buď si můžete zavolat malíře pokojů z firmy Malíři-Natěrači, nebo se do malování můžete pustit sami. Malování pokojů není věc jednoduchá, doporučujeme popřemýšlet nad malíři z Ostravy. Pakliže ale jste rozhodnutí, že vymalujete interiér sami, doporučujeme vymalovat v zimě.

Mnozí lidé se pouští do malování pokojů a bytů v létě nebo v době, kdy venku svítí sluníčko. Důvodem je často to, že jim malování v zimě přijde nesmyslné, že se domnívají, že barvy mohou dlouze schnout. Pravdou ale je, že se nemusíte obávat zimního malování. Podle profesionálních malířů je zima dokonce to nejlepší období pro malování.

Odstraňte z hlavy domněnky, že v zimě budou barvy schnout pomalu, protože nebudete moct dlouze větrat, nebo že začnou časem plesnivět.

Malování v zimě plné výhod

Ve skutečnosti má malování v zimě celou řadu výhod. Není pravdou, že barvy během zimy schnou pomalu, právě naopak – schnou doslova rychlostí blesku. Během zimy vládne v interiérech suchý vzduch, navíc jsou pokoje vytápěny. Vyhřáté a zároveň teplé stěny způsobují, že barvy schnou velice rychle, navíc spějí i k lepšímu výsledku. Někteří malíři dokonce tvrdí, že malování v zimě dokáže prodloužit životnost samotného nátěru na zdech.

Moderní barvy jsou bezpečné a bez zápachu

Možná vás odrazuje to, že barvy zapáchají a že jejich schnutí v nevětraném interiéru může způsobit bolesti hlavy. Dnes ale existují barvy, které jsou bezpečné, které jsou zároveň bez zápachu, a tak váš strach může v klidu odeznít. Díky bezpečnosti barev a díky tomu, že jsou prakticky bez zápachu, není nutné dlouhé větrání ani zbytečné přitápění v pokojích.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.