Malířská pistole se hodí i amatérům

17.5.2023 | autor: Redakce PŽ

Vymalovat pokoj je principiálně poměrně jednoduché, nicméně praxe nám obvykle ukazuje opak. Často se tak na první pohled jednoduchý úkol může proměnit v pořádnou nepříjemnost, při které dokážeme zaneřádit půlku bytu při natírání jednoho malého pokoje.

Pokud má být výsledek co nejlepší, je ideální používat profesionální techniku. Mezi takovou se řadí krom jiného i malířská stříkací pistole.

Proč se vyplatí?

Dnes již jen málokdo bere do ruky klasickou malířskou štětku. Většina lidí používá k malování válečky, jelikož se s nimi jednoduše pracuje mnohem lépe. Ovšem ani ty nejsou úplně bez chyb. Hlavně v případech, kdy se nám nepodaří dokonale seškrábat ze stěny všechny vrstvy minulých barev, nám mohou válečky podstatným způsobem ztížit práci.

Z toho důvodu je dobré popřemýšlet o koupi vhodné malířské stříkací pistole. Tento nástroj se totiž může pyšnit hned několika přednostmi:

1. Práce s pistolí jde dobře od ruky. S její pomocí je reálné vybarvit stěnu mnohokrát rychleji než tradičními způsoby. Navíc je takto snadné barvu nanášet rovnoměrněji než se štětcem či válečkem.

2. S malířskou pistolí není možné barvit pouze zděné stěny, ale i další druhy povrchů typu dřevo, kov nebo plast. Stačí jen vybrat vhodnou barvu pro konkrétní materiál.

3. V současné době se každý snaží uspořit, kde se jen dá. A proto také nikdo nechce plýtvat barvami. Během malování tradičním způsobem se tomu ovšem vyhnout příliš nedá. Malířská pistole je daleko efektivnější, a tím také úspornější.

Rozdíly mezi pistolemi

Malířské pistole se dají rozdělit do dvou základních kategorií, a sice na vysokotlaké a nízkotlaké. Zatímco vysokotlakou pistoli je ideální použít při malování větších vnitřních i venkovních ploch, nízkotlaká stříkací pistole se hodí více na tvorbu detailů. S její pomocí lze docela dobře obarvovat nábytek, případně menší stěny.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.