Potěšení z kávy

17.4.2009 | autor:

Potěšení z kávyPořádné kafe je součástí našeho bytu stejně jako židle nebo postel. Ač se to zdá jako nepřiměřené srovnání, pravdou zůstává, že v oblíbenosti nápojů káva zkrátka vede. Když přijde návštěva, obvykle první otázka směřuje k tomu, zda si přeje kávu. Klasickému turku, ke kterému stačilo pár zrn a horká voda, už odzvonilo. Nahradily ho mnohem vybranější a chutnější druhy kávy. K tomu, abyste takový kvalitní nápoj připravili, potřebujete kvalitní spotřebič na výrobu kávy.

S pitím neotálejte


Nejlepší kávu získáte z čerstvě umletých zrnek. Horká voda jimi proteče a nespálí je. Dalším důležitým doplňkem je aromafiltr a termoobal. Většina současných jednoduchých kávovarů je jimi již vybavena. Pokud tomu tak není, mějte na paměti, že kávu musíte vypít prakticky hned po uvaření. Jinak ztrácí vůni a chuť.

Digitální pomocník

Ve složitějších kávovarech lze připravit hned několik různých nápojů, jako je čaj, překapávaná káva, espreso nebo cappuccino. Zmíněné termoobaly bývají jejich samozřejmou součástí. Ovládají se digitálně, takže si sami musíte hlídat jen několik málo drobností. Kvalitní káva a dobrá voda jsou základ. Káva musí být namleta akorát, jinak se může stát, že nebude mít dobrou chuť a specifické aroma se horkou vodou spálí.

Nezapomeňte na čistotu!

Nezbytným krokem vedoucím k ničím nezkažené lahodné chuti je čištění kávovaru. Základem je pravidelná údržba, kam zahrnujeme odstranění kávové sedliny ze všech povrchů a sítek. Olejové usazeniny vyžadují už speciálnější postup, takže je vhodné jednou za čas využít schopností profesionálů. Proti vodnímu kameni se dá bojovat pomocí speciálních filtrů a změkčovače vody.

Co se týče vzhledu kávovarů, nabízí trh nepřeberné množství možností. Jako solitér si můžete pořídit kávovar s futuristickým, klasickým nebo velmi moderním retro designem. Díky vestavěnému kávovaru zase nebude vaše kuchyň působit přeplněným dojmem a přístroj nenaruší celkový vzhled této místnosti.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.