Problémy s vysokou vlhkostí vzduchu? Vyřeší je vhodný odvlhčovač

19.6.2019 | autor: Redakce PŽ

Vysoká vlhkost je hlavně problém mnoha starších objektů. Ale také je to typické pro některé místnosti, ať již doma (třeba koupelny), nebo v průmyslových provozech. Vyšší míra vlhkosti přitom může způsobovat různé zdravotní problémy. Kromě toho nesvědčí ani stavbě samotné, kde mohou vznikat v plísně. Naštěstí jsou dnes dostupné technologie, které vám pomohou s tímto účinně bojovat. Jedná se o takzvané vysoušeče vlhkosti. Pojďme se společně podívat na to, co takový vysoušeč umí, a jaké druhy si můžete vybrat.

Důležitý je účel použití

Než začnete vybírat správný vysoušeč, vždy je důležité si uvědomit, pro jaké prostory bude určen. Jedině tak bude jeho schopnost snižovat vlhkost efektivní. Naprosto zásadní pro výběr vhodného odvlhčovače je velikost místnosti. S tím souvisí také jeho odvlhčovací kapacita, která musí být dostatečná k tomu, aby bylo v místnosti dosaženo požadované efektivity odvlhčení. A co to vlastně je odvlhčovací kapacita? Je to údaj, který nám podává informaci o tom, kolik litrů vody je přístroj schopen přefiltrovat za 24 hodin. A jaké druhy odvlhčovačů máme? Základní rozdělení je v zásadě toto:

  • Odvlhčovače absorpční
  • Odvlhčovače poloprofesionální a profesionální
  • Odvlhčovače pro domácnosti

Vlastnosti jednotlivých typů

Charakteristickou vlastností absorpčního vysoušeče je skutečnost, že lze použít místech, kde je velmi vysoká vlhkost a zároveň velmi nízké teploty. Proto jsou vhodné třeba pro chladírenský průmysl. Takový odvlhčovač přímo odebírá vodu z nasávaného vzduchu. Poloprofesionální a profesionální řešení jsou určeny zejména do větších místností, jako jsou kanceláře nebo sklady. Jsou k tomuto účelu uzpůsobeny svým výkonem. Ale lze je samozřejmě použít také doma. Zde často nalézají uplatní třeba po povodních. Jsou schopny nepřetržitého a dlouhodobého provozu.

Pro domácí použití jsou ale ideální vysoušeče takové, které udržují optimální hodnotu vlhkosti, která je ideální pro člověka. Ty jsou právě určeny k zamezení vzniku zdravotních problémů a také plísní ve stěnách. Sušší vzduch je rovněž vhodnější pro alergiky.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.