4 rady, jak co nejlépe vybrat sedací soupravu

16.8.2019 | autor: Redakce PŽ

4 rady, jak co nejlépe vybrat sedací soupravu

Potřebujete novou sedací soupravu do obývacího pokoje a nevíte, jak si správně poradit s výběrem? V článku najdete čtyři praktické rady, které vám pomohou s volbou té nejlepší možné sedačky právě do vašeho bytu.

Využijte prostor v místnosti

Sedací souprava většinou zabere podstatnou část obývacího pokoje. Při výběru proto zvažte, jestli se vám vejde a stále zůstane nějaké místo okolo. Do menších prostor se hodí například rohová sedací souprava, se kterou efektivně využijete roh místnosti. Pro větší pokoje oceníte větší sedací soupravy do U.

Získejte příležitostné lůžko

Pořádné sedací soupravy v sobě mohou kombinovat více funkcí. Příkladem jsou rozkládací sedačky, které v případě potřeby vytvoří náhradní lůžko pro návštěvy. Jistě se hodí také pohovky s úložným prostorem, kam můžete uskladnit méně používané věci a získat další místo pro ukládání předmětů. Obě varianty jistě oceníte v menších bytech, kde se velmi hodí, pokud má daná věc více funkcí.

Výběr podle vzhledu

Dalším velmi důležitým kritériem je rozhodně vzhled. Design sedačky se nám musí líbit a ideálně by měl ladit i s dalším vybavením. V nabídce internetových obchodů najdete široké spektrum různých barev a variant sedaček, takže si jistě vyberete tu správnou. Díky pohodlí při výběru z domova nemusíte spěchat a tím pádem si všechno důkladně promyslete, protože jde o poměrně velký kus nábytku zabírající většinu obývacího pokoje.

Vhodný materiál se snadnou údržbou

Při výběru pamatujte i na to, že o sedačku budete muset pečovat a věnovat se jejímu čištění a údržbě. Z toho důvodu je vhodné zamyslet se i nad tím, z jakého je materiálu. Například umělá kůže se lehce otře od nečistot a tolik na ní neulpívají chlupy ze zvířat. Textilní pohovka je zase příjemná na dotek, ovšem případné čištění skvrny od polití může být složitější.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.