Rekonstrukce koupelny a toalety. Na co nezapomenout?

1.6.2021 | autor: Redakce PŽ

Rekonstrukce koupelny a toalety. Na co nezapomenout?

Přemýšlíte o rekonstrukci koupelny nebo toalety? Podívejte se, na co nezapomenout. Je dobré si vše promyslet ještě před tím, než se pustíte do samotné renovace.

Návrh je základ

Abyste si představili, jak bude výsledek rekonstrukce vypadat, vytvořte si spolu s firmou návrh řešení a dispozice toalety. Jedná se o nezbytnou součást rekonstrukce, kdy si ještě můžete vše promyslet a změnit jednotlivé prvky.

Dispozice

Je toaleta správně a prakticky otočená? To vám napoví možnost měnit dispozice v místnosti. Máte dostatek prostoru také pro praktický kus nábytku, do kterého ukryjete čisticí prostředky a toaletní papíry a potřeby? Právě to vám napoví dispozice celé místnosti.

Barevné řešení a velikost dlaždic

S barevností by se to v případě toalety rozhodně nemělo přehánět. Volte čisté a jasné linie a materiály, které se budou dobře udržovat. Nenechte se zlákat řešením, které je sice krásné, ale pro praktické použití není až tak vhodné. Dlaždice volte podle vkusu, nebojte se ani těch velkoformátových, působí velmi stylově.

Moderní technologie

Rekonstrukce bydlení je jedinečná příležitost, jak si do bytu pozvat také moderní technologie. Dnes je již samozřejmostí, že jsou toalety vybaveny praktickou funkcí omývání, osušení či svícení. Některé toalety jsou vybaveny také funkcí dálkového ovládání.

Zbývá ještě prostor?

Pokud se jedná o větší místnost, rozhodně je vhodné ji doplnit o rostliny. Skvěle se osvědčuje například zamiokulkas. Rostlina původně z Madagaskaru, která je nejen nenáročná na zálivku, ale také na denní světlo. Její lesklé listy se dobře udržují.

Bezpečnostní prvky

Pokud se jedná o návrh pro starší osoby, počítejte s výhledem, který bude potřeba za deset až dvacet let. Možná je například instalace praktických opěrek, které nám pomáhají z toalety vstát i v pokročilém věku.

Prvky, které budete používat, si promyslete ještě před samotnou rekonstrukcí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.