Řízené větrání = kvalitní vzduch a nízké účty za teplo pro domácnosti i podnikatele

17.2.2022 | autor: Redakce PŽ

Řízené větrání = kvalitní vzduch a nízké účty za teplo pro domácnosti i podnikatele

Kdo by neměl rád ten pocit „pohlazení“, když se zhluboka nadechne čerstvého vzduchu s vědomím toho, že své plíce nezanáší nečistotami. Se systémy řízeného větrání přitom není nutné za tímto pocitem cestovat daleko za město, případně čekat na vhodné povětrnostní podmínky.

Rekuperační jednotky Zehnder vám pomohou zvýšit kvalitu pobytu ve vnitřních prostorách tím, že eliminují:

  • kolísání teplot v interiéru způsobené větráním,
  • intenzivní proudění vzduchu způsobené větráním či větráky,
  • vniknutí nečistot zvenčí,
  • nutnost opakovaně vytápět místnosti poté, co z důvodu větrání dojde k poklesu teplot.

Jednotky řízeného větrání Zehnder lze použít centralizovaně či decentralizovaně (tj. např. pouze ve vybraných místnostech).  Jak již bylo naznačeno výše, jednotky mohou být vybaveny výměníkem, který je zahříván vzduchem proudícím z interiéru směrem ven, přičemž následně je v tomto výměníku ohříván studený vzduch proudící z venku dovnitř. Zkušenosti přitom prokazují, že opětovně využít lze až 95 % tepla, které v případě větrání okny proudí bez dalšího zužitkování do exteriéru.

Princip fungování systému větrání Zehnder

 

V široké nabídce produktů společnosti Zehnder najdete řešení řízeného větrání pro rodinné domy, bytové domy, administrativní budovy, komerční prostory, tj. vybere si prakticky každý.

Domácnosti i podnikatelé jistě ocení potenciál vysokých úspor za energie v době jejich prudkého zdražování. Zároveň, pro podnikatele se systémy řízeného větrání, resp. zajištění prostředí se stabilním přísunem kvalitního vzduchu, může stát zajímavou konkurenční výhodou.

Vizualizace úspor při použití systému Zehnder Comforsystem

Zaujala vás možnost mít ve vaší domácnosti či podnikání vždy čerstvý a čistý vzduch? Začněte se ještě dnes zajímat o možnosti využití jednotek řízeného větrání ve vaší nemovitosti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.