5 „V“, aneb proč by u vás doma neměla chybět vinylová podlaha

28.3.2019 | autor: Redakce PŽ

5 „V“, aneb proč by u vás doma neměla chybět vinylová podlaha

Podlahy z vinylu se v českých domácnostech těší čím dál větší oblibě. Jsou odolné, nevyžadují žádnou speciální údržbu a nabízejí široký výběr stylů a vzorů. Objevte 5 zásadních důvodů, proč by podlahová krytina z vinylu neměla chybět ani u vás doma.

1. „V“ jako voděodolná

Podlaha z vinylu je správnou volbou do koupelen i kuchyní. Skvěle totiž snáší vlhkost. Vinyl je rozměrově stálý, nenabobtná a zachovává si pružnost. Bez problémů zvládne rozlitou limonádu i mokré ťapky právě vykoupaných dětí.

Do koupelen a kuchyní jsou nejvhodnější variantou lepené vinylové podlahy anebo plovoucí podlahy s voděodolným zámkovým spojem.

U plovoucí varianty je třeba dát pozor, aby pod podlahu nezatékalo. To se dá jednoduše vyřešit kvalitním olištováním a použitím silikonového tmelu po obvodu místnosti.

2. „V“ jako vzorovaná

Podlahové krytiny z vinylu nabízejí design vhodný do každé místnosti. Vyberte si ze vzorů, které velmi věrně napodobují povrch dřeva, kamene či dlaždic. Nebo vsaďte na moderní technologii 3D, která dokáže dvousměrnou reliéfní ražbou vytvořit plastický vzhled. Vaše vinylová podlaha tak může věrně imitovat zvlněný plech nebo štípaný kámen.

3. „V“ jako variabilní

Vinylovou podlahu oceníte ve všech místnostech, dokonce i v těch vytápěných podlahovým topením. Díky své voděodolnosti je skvělou volbou do koupelny a kuchyně. Odolnost a tvrdost se zase hodí v namáhaných prostorách, jako je chodba nebo hala. Podlahová krytina z vinylu s protiskluzovou úpravou má místo všude tam, kde se pohybují děti. Hodí se i pro alergiky, protože na sebe neváže prach tak jako jiné materiály.

4. „V“ jako vydrží skoro vše

Velkou výhodou vinylové podlahy je její výjimečná odolnost. Pokud se vám náhodou podaří na ni něco upustit, nemusíte se bát, že by došlo k vyštípnutí materiálu tak, jak by se to mohlo stát u dřeva, kamene nebo dlažby. Vinyl je také odolný vůči poškrábání. Zvládne podpatky i ostré drápky domácích mazlíčků.

5. „V“ jako varianty pokládky pro každého

Vinylové podlahy nabízejí různé varianty pokládky. Můžete si vybrat buď pár metrů široké a několik desítek metrů dlouhé role anebo dílce, které připomínají lamely či prkna.

Vinylové role se mohou instalovat dvěma způsoby. Můžete je:

  • volně položit,
  • nalepit.

Obecně platí, že pokud podlahu instalujete do místnosti menší než 20 m2, stačí ji jen položit. Do větších místností se doporučuje lepení k podkladu.

Vinylové dílce jsou vhodné pro pokládku svépomocí. Mohou být:

  • Lepené

Lepené dílce je třeba umístit na dokonale rovný, vyhlazený a suchý podklad. Kopírují totiž podlahu pod nimi, takže případné nerovnosti by se mohly snadno prorýsovat.

  • Plovoucí

Plovoucí pokládka má nižší nároky na předpřípravu povrchu. Pod vinylovou krytinu se umístí speciální podložka, která vyrovná výstupky a důlky. U vinylových podlah, které mají zámkový spoj neboli click systém, nemusíte při pokládce použít lepidlo. Díky tomu je jednoduchá a nekomplikuje chod domácnosti.

  • Samolepicí

Samolepicí dílce vyžadují rovný podklad a vyznačují se jednoduchou pokládkou.

  • Volně položitelné

Volně položitelné dílce mají ze spodní strany speciální protiskluzovou vrstvu, díky které je můžete pokládat i bez lepení nebo zámkového spoje. Tato metoda je vhodná hlavně pro menší místnosti. Velkou výhodou tohoto typu pokládky je rychlost a čistota.

 

Získala si vás vinylová podlaha svými pěti „V“? Nechte si poradit s výběrem přímo od prodejce podlah, společnosti Plancher s.r.o. Jejich tým zkušených profesionálů pomůže s výběrem i vám.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.