Vytvořte si jednoduché dekorace pro podzimní atmosféru

23.9.2014 | autor: Redakce PŽ

Vytvořte si jednoduché dekorace pro podzimní atmosféru

 

 

Venku se ochladilo, listí na stromech dostává nádherné barevné odstíny a začíná pomalu padat. Pokud jste jen maličko zruční, hravě si zvládnete vytvořit pár krásných podzimních dekorací, které zútulní váš domov. Ozdobte si svůj stůl stylovými podtácky, vázou plnou šípků a gauč pěkným polštářkem. Stačí vám k tomu jen pár přírodnin a výtvarných potřeb.

 

Jestli se chcete večer na gauči zachumlat do podzimně laděných polštářků, připravte si jednobarevný potah na polštář, volte spíše světlejší barvy. Dále budou ideální třeba foukací fixy nebo jiná barva na textil, kterou nanesete tupovacím tampónkem. Vystřihněte si šablonu. Je jen na vás, jestli si vyberete klasický javorový list, krásné jsou také listy dubu nebo jírovce. Přiložte šablonku na polštář, doporučujeme vám, abyste si ji přichytili lepicí páskou. Nyní přichází na řadu barvení, foukací fixy na textil jsou skvělé pro děti i pro dospělé. Po nanesení vhodných odstínů odstraňte šablonku a nechte polštářek důkladně zaschnout. Barvy zafixujte přežehlením, poté vydrží i praní na 60 stupňů. V podobném duchu si můžete vytvořit také ubrousky, kobereček před vchod nebo obrázek na zeď.

 

Na okna a dveře si vyrobte řetěz nebo věnec z listů a přírodnin. Vydejte se sami nebo s celou rodinou na odpolední procházku a posbírejte, co kde uvidíte. Všelijaké druhy listů různých barev, nádherně červené šípky se stonky, kaštany, jeřabiny, lískové oříšky, žaludy a spoustu dalšího. Jako základ použijte věnec ze slámy nebo polystyrenu. Přírodniny lepte tavnou pistolí, přichytávejte drátkem a přivazujte. Nejlepší je věnec z kaštanů, které pomocí párátka přiděláte k slaměnému základu. Naše dekorace je velmi jednoduchá, na provázek jsme přivázali několik listů, šípků, žalud. Výtvor jsme zavěsili na lustr.

 

Pro báječné večery se svařeným vínem se dokonale hodí podtácky vyrobené z pěnovky moosgummi. Pro výrobu se hodí také filc nebo bavlněná látka s vyšší gramáží. Na papír si načrtněte různé druhy listů a vystřihněte si šablonku. Šablonku naneste na pěnovku, pečlivě obkreslete a ještě pečlivěji vystřihněte lístky. Hotové výrobky dejte na váš stůl. My jsme vybrali pěnovku v oranžové, červené a žluté barvě, vy si své podložky vyrobte v barvě, která vám bude ladit se zařízením bytu.

 

Do vázy si nemusíte dávat jen květiny. Natrhejte si šípek s delšími větvičkami a dejte si jej do vázičky. Tahle „květina“ vydrží i několik týdnů, šípek jen maličko seschne. Podzim je úžasné roční období, užijte si jeho barevnou krásu i doma se svými nejbližšími.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.