Začínáme s kutilstvím

22.5.2009 | autor: Redakce PŽ

Začínáme s kutilstvím

Kolem každého bytu nebo domu je vždy spousta práce. Tu se něco utrhne, tu rozbije a je potřeba to opravit. Nabídka různých řemeslnických firem se sice ustavičně rozšiřuje, ale stále se nic nevyrovná pocitu, že si něco dokážeme spravit sami. Kutilství je koneckonců největším českým koníčkem a každý správný kutil potřebuje alespoň maličkou dílnu.Dílna v domě

Pokud máte to štěstí, že žijete v rodinném domě, najít prostor pro dílnu nejspíš nebude problém. V takové dílně se neobejdete bez dílenského stolu, skříněk, různých věšáků a poliček. Pořiďte si nářadí nejen pro běžnou údržbu interiéru a jeho vybavení, ale i pro vnější část domu a zahradu. Vzhledem k tomu, že zde budete pravděpodobně trávit delší čas, přijde vhod židle pro vás a navíc jedna pro kamaráda nebo jiného pomocníka. Na elektricky poháněné přístroje zase budete potřebovat snadno dostupné zásuvky. Abyste si nekazili oči, zajistěte si kvalitní celkové osvětlení, případně ještě navíc stolní lampičku.

Dílna v bytě

Bydlíte-li v panelákovém nebo jiném bytě, a k tomu vlastníte garáž, můžete si provizorní dílničku zřídit zde. Pokud tomu tak není, budete si muset vystačit jen se základním vybavením. Pro běžné opravy bytu vám postačí klíče, šroubováky, zkoušečka, metr, vrtačka, kladívko, kleště, ruční pilka, šroubky, hřebíky, špagát, nůž a lepicí páska.

Pozor na zdraví!


Při nákupu kutilského vybavení se více než kde jinde vyplatí dát přednost kvalitě před nízkou cenou. Špatné nářadí se snadno a rychle rozbije, a navíc vám může způsobit nepříjemná zranění. Pokud chcete ušetřit, můžete si vyrobit sami dílenský stůl a poličky a jako úložné prostory využít starou odloženou skříň.

Než se pustíte do jakékoli opravy, předem zvažte, zda je to ve vašich silách. Můžete tak předejít zraněním nebo jiným katastrofám, které by mohly postihnout i vaše blízké okolí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.