Je libo pisoár?

10.11.2009 | autor:

Je libo pisoár?Není žádným tajemstvím, že koupelna se stává jednou z nejdůležitějších místností v bytě. Věnujeme jí stále více prostoru a lepší vybavení. To samé ovšem platí i o dalším sanitárním prostoru, o kterém se tak často nemluví. Naopak se považuje za něco neslušného. Ano, je to záchod neboli WC. Ptáte se, co se tam asi tak dá ještě zlepšit? Odpověď zní: hygiena. Zejména v bytech, kde je více mužů nebo se za návštěvami dveře netrhnou, ocení každá hospodyňka pisoár.

Pisoár - neslušný název?


Vznešené francouzské slovo pisser neznamená nic jiného než močit. Právě na jeho základě vznikl název známého hygienického zařízení. Už z překladu je jasné, že označení pisoár může znít zejména v cizích zemích vulgárně. Z tohoto důvodu bude rozhodně lépe působit, když použijete pojmenování urinal.

Trojí výhoda pisoáru


Mezi největší přednosti pisoáru patří zvýšená hygiena, snadná údržba a dokonce i ekonomické úspory. Jak je to možné? Návrháři berou na vědomí problematiku čištění urinalu a snaží se zformovat tvar tak, aby byl pro úklid co nejlépe přizpůsoben. Zejména ženy ocení, když bude záchodové prkénko neustále sklopené a nebudou muset odstraňovat nečistoty způsobené muži, kteří se zkrátka občas "neumějí trefit". Na rozdíl od běžného WC není pisoár tolik náročný na spotřebu vody. K spláchnutí potřebuje až o polovinu menší objem. Existují také takzvané suché pisoáry. Zdá se, že právě ty jsou nejhygieničtější, protože bez použití vody nedochází k usazování kamene a dalších látek. Jejich součástí je buď speciálně upravený sifon a integrovaný aromatický kámen, nebo zásobník umístěný na dně pisoáru obsahující těsnící kapalinu a výměnný zásobník.

Jednoduchá instalace pisoáru


Stále větší zájem uživatelů potvrzuje, že se v případě pisoáru nejedná o zbytečnost. K podpoře pisoáru přispívá fakt, že se poměrně jednoduše instaluje. Stačí mít vývod stejně veliký jako pro přívod vody do umyvadla a prostor před ním. Je možné koupit vestavěný pisoár, který vybíhá pouhých patnáct centimetrů před zeď. Dolní hrana pisoáru by měla být ve výšce šedesát pět centimetrů nad podlahou. Pokud jste se rozhodli pisoár pořídit, připravte se na cenu od tří tisíc výše.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.