Byty na prodej Praha západ – příroda s městem na dosah

9.3.2021 | autor: Redakce PŽ

Developerský projekt byty na prodej Praha západ je tím pravým řešením, jestliže toužíte bydlet blízko přírodě. Budete tak mít dostatek možností trávit čas se svojí rodinou a domácími mazlíčky. Kombinace klidu a nepřeberného množství služeb, obchodů, zábavy či „mít to kousek do práce“ jsou benefity, které Vám bydlení na Praze západ poskytne. Pojďme se společně podívat, co přesně získáte, pokud se rozhodnete pro koupi bytu v této lokalitě, a co je dobré zvážit před samotnou koupí.

Byty na prodej v Praze západ jako dostupné řešení nového bydlení

Jeden z hlavních aspektů, který řešíme při pořizování nového bydlení je zajisté cena. Bydlení v centru Prahy, ale i v místech odlehlejších od samotného centra je finančně víc než náročné pro mnoho z nás. Pokud se ale podíváme na ceny v místech, jako je například Praha západ, můžeme si dovolit se poohlížet i po bytech větších rozměrů. Pokud plánujete, či dokonce již máte rodinu, určitě nebudete chtít bydlet v garsoniéře, byť by to bylo tramvají do centra Prahy 15 minut. Většina z nás, dříve či později ocení větší prostor a tím i větší pohodlí.

4 hlavní aspekty, které porovnáváme při koupi nemovitosti

Cena

Lokalita

Dispozice bytu a rozměry

Vzhled (starý či nový byt)

Krásná příroda na dosah s benefity velkého města

Pokud zvolíte bydlení, v okrese Praha západ opravdu zde naleznete krásnou přírodu. Jako příklad můžeme uvést vodní nádrž Slapy, kde v létě můžete trávit čas u vody, a to s rodinou či s přáteli. Dojezdová vzdálenost je něco přes 20 km, takže pokud jezdíte rádi na kole, můžete vyrazit i s většími dětmi. Dále například pivovar Kytín, kam můžete směřovat jednu ze svých víkendových procházek. Možností je zde opravdu mnoho. Jestli k tomu všemu ještě přičtete, že v Praze budete vlakem nebo autem za 20 – 30 minut, máte hned další výhodu navíc.

Byt v novém bytovém domě anebo raději starším?

Rozhodujete se, zda si koupíte byt, který je úplně nový nebo zda zvolíte byt, který je například v paneláku nebo starším bytovém domě? V první řadě záleží na vašich finančních prostředcích a také zda jste ochotni podstoupit jisté riziko. Pokud se totiž rozhodnete koupit starší byt, je třeba dát si pozor na skryté vady. Také energetická hospodárnost bývá v těchto bytech horší. Měli byste si investici do takového bytu dobře rozmyslet. Ve výsledku by vás totiž koupě mohla stát více peněz, než když si připlatíte za novostavbu.

Co je ještě dobré promyslet před samotnou koupí?

Je důležité přemýšlet o tom, jakou obci si v okresu Praha západ vyberete. Ne všechny obce mají potřebnou občanskou vybavenost. Je tedy vhodné nejprve prověřit, zda je v místě například obchod, škola, anebo školka. Priority každého z nás se liší, takže je určitě dobré odrážet své požadavky od těch vašich konkrétních. Dále dopravní dostupnost, pokud byste se chtěli například v Praze zdržet, na pracovní večírek nebo budete denně dojíždět. V obcích na Praze západ vznikají developerské projekty, které se povětšinou soustřeďují v místech, kde tato občanská vybavenost je zajištěna, nebo bude souběžně vybudována.

Závěrem

Shrnuli jsme důležité aspekty, podle kterých se při koupi nového bytu většinou rozhodujeme . Bydlení na Praze západ jistě bude v tomto ohledu za příznivější cenu, lokalita vám poskytne kombinaci výhod přírody a velkoměsta. Taktéž je třeba si rozmyslet koupi staršího bytu a prověřit si občanskou vybavenost a dopravní dostupnost.

Jsou vaše priority při posuzování vhodné nemovitosti ke koupi shodné s těmi zde popsanými? Jste toho názoru, že rozšiřování občanské vybavenosti, dopravní dostupnosti za Prahou může vyřešit problém s nedostatkem bytů pro obyvatele Prahy?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.