Dovolená se kvapem blíží. Není čas vyměnit vaši starou baterii?

31.5.2011 | autor: Redakce PŽ

Dovolená se kvapem blíží. Není čas vyměnit vaši starou baterii? Není příjemné letět letadlem nebo jet vlakem, a najednou zjistit, že baterie do notebooku, kterou jste před chvíli nabíjeli, již hlásí svůj brzký konec. Avšak nemusíte zrovna někde jet, stačí, když Vám doma chvíli nejede proud a Váš mobilní telefon již „mele z posledního". Proto je někdy dobré vyměnit staré baterie za nové.

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o techniku, ví, že i když se baterie do mobilu (nebo notebooku) dá nabít, tak se nikdy nenabije do 100%. Nebudeme se zde zabývat detaily, proč se tomu tak děje, ale spíše důsledky. Inu, důsledky jsou více než jasné. Častější nabíjení, kratší výdrž a zcuchanější nervy. Přece jen, koho neustále baví hledat nabíječku?

Dříve či později nadejde den, kdy už to takhle dále nejde, a musíte si koupit novou. Baterie do notebooku lze koupit již za tisíc korun, a mnohdy bude i za takovou cenu až třikrát účinnější než ta, kterou máte nyní. Je to způsobeno také tím, že technika jde neustále dopředu a baterie jsou čím dál tím kvalitnější. Podobně jako baterie pro notebook, je na tom i baterie do mobilu. Někteří lidé rádi říkají, že: „Než novou baterku je lepší koupit nový mobil." To je však hloupost.

Vždy je nutné se podívat, pro jaké zařízení je baterie určena. Je více než jasné, že baterky pro mobily firmy Apple by moc nepasovaly do mobilů firmy HTC. A samozřejmě naopak. Dobré je také se podívat na ampéry, tedy to, jakou má kapacitu a kolik vydrží. Baterie pro mobily a notebooky je lepší než v obchodě kamenném, kupovat v obchodě internetovém. Příkladem za všechny může být BatteryShop.cz, kde si rychle můžete vyfiltrovat Vaši značku a typ mobilního telefonu.

Proto neplýtvejte svým časem a energií na to, abyste museli neustále nabíjet svůj mobil či notebook. Protože přes energii jsou tu přece baterie.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.