Počítačová myš

19.7.2010 | autor:

Počítačová myšPočítačová myš. Tento kousek spotřební elektroniky zná zajisté každý z nás. Všichni jej hojně, mnohdy se dá říct denně, využíváme. To samozřejmě za dobu, kterou je na trhu, ovlivnilo parametry a vlastnosti počítačových myší. Dnešní myši už nabízejí daleko více než jen dvě obyčejná tlačítka a kolečko. Současná nabídka obsahuje jak jednoduché modely za pár stovek korun, tak top modely atakující hranici až několika tisíc korun. Jaké jsou rozdíly a jak vybrat tu správnou? Nejdůležitější je získat přehled v nabídce a ujasnit si požadavky.

Jaké počítačové myši existují?


Počítačové myši můžeme řadit do několika kategorií. Dělíme je například na laserové či optické, bezdrátové a drátové a tak podobně, přičemž každá kategorie má svá pro i proti.

Role snímače pro běžného uživatele nehraje tak velkou roli, jak tomu bývalo dříve. Technologie už jsou velmi vyspělé a i ty nejlevnější optické modely fungují spolehlivě. Pokud však patříte mezi náruživé hráče či počítačové odborníky, upřednostníte raději laserový model s vysokou citlivostí, jež zaručuje opravdu neomezený a přesný pohyb.

Připojení myši k počítači


Další důležité kritérium je připojení k počítači. Můžeme vybírat mezi modely s kabelem, připojením bezdrátově díky malému radiopřijímači do portu USB či přes Bluetooth. Výhodou bezdrátových modelů je především jejich flexibilita a dosah, nevýhodou je nutnost dobíjení baterií. Nicméně výdrž je na slušné úrovni, baterie vydrží 2-3 měsíce i při náročném používání.

Při výběru bychom neměli opomenout ani velikost myši, protože má zásadní vliv na ergonomii. Myš by měla přesně padnout do ruky. Také lidé, kteří cestují s notebookem, upřednostní spíše nějaký kompaktnější model. V neposlední řadě bychom měli věnovat pozornost i tlačítkům a zpracování. Mnoho modelů již disponuje jedním nebo i více kolečky a programovatelnými tlačítky navíc. Můžete také narazit na kolečka s takzvaným vypínáním aretace. To velmi usnadňuje procházení dlouhých dokumentů.

Nejlépe však je si před samotným nákupem myš vyzkoušet. Zjistíte, jak se vám myš drží, jak se ovládá a zda vám ovládání nadstandardních tlačítek u počítačové myši nečiní žádné problémy.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.