Průmysloví roboti: Ekonomické a efektivní řešení pro mnohé firmy

13.6.2018 | autor: Redakce PŽ

Slovo robot použil poprvé spisovatel Karel Čapek a už na počátku 20. století bylo jasné, že dříve nebo později jejich éra skutečně přijde. V Čapkových dílech se jednalo o roboty kompletně nahrazující člověka a spisovatel spíše vyjadřoval jakýsi strach z toho, že lidskou rasu jednou ovládnou. Pokud se tak někdy stane, je to hodně dlouhá budoucnost. V současnosti se roboti začínají prosazovat v oblasti průmyslu, kde dokážou bez problémů alternovat, a dokonce lépe vykonávat mnohé činnosti. Měli by se tedy lidé bát o své pracovní pozice a jak to ve skutečnosti s roboty je? Čtěte dál, odpovědi na tyto otázky se stoprocentně dozvíte v následujících řádcích.

Obavy o ztrátu zaměstnání stranou!

Ne, roboti v současnosti nejsou v žádném případě tak vyvinutí, že by dokázali připravit o práci lidi. Možná dochází k určité výměně pracovních pozic, nicméně berte v potaz, že robot zvládne pouze jistou mechanickou činnost. Navíc nevydrží věčně a je zapotřebí ho neustále opravovat, nastavovat a renovovat! Přesto se vyplatí vybavit si výrobu roboty už v současné době.

Robotizujte i vaši výrobu a získejte náskok

O faktu, že konkurence nikdy nespí, není nutné nijak výrazně diskutovat. I ostatní firmy ve vašem oboru se dříve nebo později začnou robotikou zabývat. Poté bude velký rozdíl, když už u vás budou roboti implementováni do výroby několik let a konkurenční firmy je teprve zapracují! Určitě je třeba počítat s tím, že na počátku bude tento proces trvat poměrně dlouho. Pokud ale postupně vychytáte veškeré nedostatky, získáte před konkurencí slibný náskok a můžete se stát lídrem na trhu.

Kolaborativní roboti nabízejí spousty předností

Nejmodernější roboti jsou označováni také jako coboti. Jedná se totiž o kolaborativní roboty, jejichž služeb se využívá především při různých jednoduchých mechanických úkonech, které jsou neustále stejné a nevyžadují žádné myšlení. O jaké pracovní procesy se tedy nejčastěji jedná? Coboti bez problémů obstarají například:

- precizní míchání barev,

- lepení komponentů,

- svařování,

- přemisťování věcí,

- jakékoli jiné jednoduché operace.

Hlavní přednosti kolaborativních robotů

Roboti na rozdíl od lidí neznají únavu. Netíží je také různé zdravotní neduhy, jež jsou bohužel u nás lidí denním chlebem. U linky se projevují mnohdy například potíže se zády. Stejně tak nemají umělé inteligence problém s hlučným či prašným prostředím. Jenom je nezbytné dát pozor na případné otřesy. Ty mohou roboty vychýlit z připravených pozic, a jejich práce se tak stává nepřesnou.

Naprosto precizní vykonání operací

Ti nejmodernější roboti dokážou pracovat naprosto precizně s minimálními odchylkami. Důkazem toho budiž modely používané třeba v medicíně. Pracují bez problémů i při 3D technologii. Vynikající služby odvádí kupříkladu v automobilovém průmyslu, kde je zapotřebí dbát i na ty nejmenší detaily. Z hlediska provozu se jedná o velmi ekonomickou variantu. I přes dražší pořizovací cenu si dobře spočítáte, že nebudete muset platit zdravotní či sociální pojištění a mzdu.

Zakoupit si roboty lze i v ČR!

Automatizaci výroby můžete realizovat klidně už nyní. V České republice si coboty lze zakoupit u společnosti Universal Robots. Naprogramovat vám je pomohu zaměstnanci této společnosti, nicméně nejde o nijak složitý proces, který by nezvládl i úplný laik. Školení pro obsluhu cobotů poskytuje zmiňovaná firma bezplatně. Jednoho robota lze zprovoznit klidně i za několik málo hodin tak, aby fungoval na pracovišti fakticky neomezeně dlouhou dobu. Naučit danou činnost člověka by mnohdy bylo složitější, a navíc by hrozilo, že ho práce přestane bavit!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.